تبلیغات آلبوم موسیقی: بیش از 10 استراتژی شکست ناپذیر

تبلیغات آلبوم موسیقی یه فاکتور مهم برای کسانی هست که چندین و چند ماه درگیر ضبط آلبوم موسیقی خودشون بودند، و حالا برای معرفی آهنگ هاشون نیاز به دیده شدن دارند.

هلووو گایز:)) خوب و خوش هستید؟

امروز قراره در اینجا راجب موضوعی حرف بزنیم که شاید در دنیای موسیقی، کمتر بهش پرداخته میشه، اونم چیزی نیست جز بحث جذاب تبلیغات آلبوم موسیقی.

شاید خیلی از ما در فکر این باشیم که آلبوم موسیقی خودمون رو منتشر کنیم، اما گایز، آیا به این فکر کردید که این آهنگ ها و حتی آلبوم شما چطور قراره بفروشه ؟

بازاریابی و مارکتینگ در دنیای موسیقی به چه صورت هست؟

پس سعی کردم امروز با بیش از 10 تا استراتژی مهم، راز فروش بیشتر آلبوم های موسیقی رو بهتون بگم. که مطمنم به درد خیلی از شما ها می خوره.

پس هم وطن با من همراه باش:)

تهیه یک آلبوم موسیقی

ساخت آلبوم جدید موسیقی

اگه با کل داستان تهیه یه آلبوم آشنا نیستید، پیشنهاد می کنم آموزش قدم به قدم ساخت آلبوم موسیقی رو حتما مطالعه کنید تا با با یه بک گراند کامل ادامه این مقاله رو بخونید و دستتون بیاد که بعد از ساخت یه آلبوم موسیقی برای بازاریابی و فروشش باید چیکار کنید:)

یک دمو آلبوم تهیه کنید

تبلیغات آلبوم موسیقی
می دونستید، بازاریابی موسیقی می تونه مدت ها قبل از تموم شدن آلبوم شما شروع بشه؟!

برای علاقه مند کردن مخاطبین، می تونید یه بخش از بهترین آهنگی که در اون آلبوم دارید رو با ویدیویی از فرآیند نوشتن و ضبط آلبوم میکس کنید و در شبکه های اجتماعی به اشتراک بذارید.

این کار رو می تونید با تاریخ پخش آلبوم تنظیم کنید تا با استفاده از این دمو طرفداران مشتاق رو کنید و اون ها رو به خریدار تبدیل کنید.

تهیه دمو از آلبوم و پیش فروش اون به شما این امکان رو میده که سفارش‌ها رو قبل از انتشار آلبوم دریافت کرده و بازاریابی رو زودتر شروع کنید.

در مبحث بازاریابی و تبلیغات آلبوم موسیقی، این یه راه عالی برای هدف قرار دادن طرفدارانی است که دوست دارند با خرید مستقیم موسیقی شما، در صف اول برای حمایت از آلبوم شما باشند.

می تونید با تهیه کردن یه سایت اختصاصی و ساخت یه صفحه مخصوص برای پیش فروش آلبوم، طرفداران رو به اونجا هدایت کنید، که با این کار می تونید دسترسی بیشتری به یه سری اطلاعات طرفدار هاتون داشته باشید که برای بازاریابی های بعدی، به دردتون می خوره.

اطلاعاتی مثل ایمیل، شماره تماس، محل زندگی و…

 انتشار موزیک در پلتفرم های مختلف

تبلیغات آلبوم موسیقی در اسپاتیفای

همونطور که می دونید، توزیع و انتشار، بخش مهمی از تبلیغات آلبوم موسیقی است.

اگه هنوز توزیع کننده ای رو انتخاب نکرده اید، به دنبال سایت هایی مثل CD Baby باشید که موسیقی شما رو روی پلتفرم های متعددی از جمله Spotify، Apple Music و Amazon قرار می دهد.

اول می تونید تک آهنگ های خودتون رو پخش کنید، بعد آلبوم کامل خودتون رو اضافه کنید.

قرار گرفتن در لیست پخش این پلتفرم ها می‌تونه باعث تبلیغات بیشتر موسیقی شما برای طرفداران جدید بشه و این موضوع  در درازمدت به معنای فروش بیشتر آلبوم شما باشه.

تبلیغات آلبوم موسیقی را با تک آهنگ شروع کنید

پلی لیست آهنگ
انتشار تک‌آهنگ‌ها به شما این امکان رو می‌ده که تعامل مداوم با طرفداران خودتون ایجاد کنید.

این کار با نزدیک شدن به انتشار کامل آلبوم، به دست آوردن شنوندگان جدید و افزایش هیجان مارکتینگ آلبوم شما کمک می کنه.

اگه آهنگ شما در سرویس‌های استریم محبوبیت پیدا کرد، می‌تونید از این موفقیت برای ارتباط با مطبوعات، وبلاگ‌نویسان موسیقی و رادیو قبل از انتشار کامل آلبوم استفاده کنید.

البته اگه مجوز داشته باشید:)

البته اینم بگم که می‌تونید بیش از یه تک‌آهنگ منتشر کنید، اما باید با اجرای ابزارهای بازاریابی موسیقی که در اختیار دارید، تبلیغ مناسبی برای هر کدوم انجام بدید.

یک EPK برای آلبوم خود ایجاد کنید

EPK آلبوم موسیقی

یک EPK یا یه معرفی آلبوم در وب سایت خودتون آپلود کنید که به تبلیغ آلبوم اختصاص داره.

EPK راهی سریع و آسان برای متخصصان موسیقی است تا همه اطلاعات مهم در مورد آلبوم شما رو در یه مکان ببینند.

برای این کار کافیه که آهنگ های جدید خودتون رو اضافه کنید، یه متن که آلبوم شما رو خلاصه می‌کنه، عکس‌های تبلیغاتی، یک یا چند ویدیو درباره آهنگ ها و آلبوم و پوشش مطبوعاتی که تا به امروز دریافت کرده‌اید رو اضافه کنید.

EPK شما یه ابزار ضروری برای ارائه آلبوم شما به مطبوعات، رادیو و منتقدان خواهد بود، پس مطمئن بشید که موسیقی و کاراکتر شما رو به طور دقیق منعکس می کنه.

 لینک های مفید را برای تبلیغات آلبوم موسیقی خود تنظیم کنید

سایت خواننده ها

برای اینکه واقعاً توجه بازدیدکنندگان خودتون رو برای تبلیغات آلبوم موسیقی خودتون متمرکز کنید، ویژگی Smart Links  رو برای آلبوم خودتون در یه صفحه از سایت به صورت اختصاصی تنظیم کنید.

می‌تونید این صفحه رو تا جایی که دوست دارید سفارشی کنید و آلبوم خودتون رو با استفاده از URL صفحه مستقیم تبلیغ کنید.

همچنین می‌تونید از این صفحه در بازاریابی در کانال‌های دیگه استفاده کنید، ترافیک رو به وب‌سایت خودتون هدایت کنید، جایی که بازدیدکنندگان می‌تونند اطلاعات بیشتری کسب کنند و به راحتی آلبوم شما رو مستقیماً خریداری کنند.

لینک‌های هوشمند همچنین به شما کمک می‌کنند تا اطلاعات مهمی در مورد افرادی که گوش می‌دهند و از کجا بازدید می‌کنند جمع‌آوری کنید.

اگه قراره یه پیوند هوشمند برای تبلیغات آلبوم موسیقی خودتون بسازید و پلتفرم هایی رو که آلبوم شما پخش بشند رو تبلیغ کنید، به سادگی URL‌های مختلف رو به عنوان پیوندهای خودتون اضافه کنید و صفحه رو به اشتراک بگذارید.

آلبوم خود را برای طرفداران تبلیغ کنید

تبلیغات آلبوم موسیقی در اینستاگرام

وقتی آلبوم خودتون رو تبلیغ می کنید، می خواهید به بزرگ ترین طرفداران بالقوه خودتون دسترسی پیدا کنید. برای انجام موثر این کار، از لیست پستی و رسانه های اجتماعی استفاده کنید.

موسیقی جدید به شما ایده هایی خاص میده تا برای طرفداران خودتون تبلیغ جدید کنید و برای این کار با ایجاد یه برنامه بازاریابی موسیقی از این فرصت به خوبی استفاده کنید.

تنظیم یه تقویم محتوا با ایده هایی برای پست های رسانه های اجتماعی معتبر به شما کمک می کنه تا به بسیاری از طرفداران خودتون دسترسی پیدا کنید.

همچنین، می تونید برای رسوندن این خبر به بزرگترین حامیان خودتون، ایمیل های جذاب رو به لیست برنامه بازاریابی خودتون اضافه کنید.

محتوایی در مورد آلبوم جدیدتون در شبکه های اجتماعی آپلود کنید و لینک مستقیم یا لینک صفحه اصلی سایت خودتون رو اضافه کنید و با این کار طرفدارن خودتون رو به سایت اصلی راهنمایی کنید.

جایی که اون ها می تونند مستقیماً آلبوم جدید شما رو خریداری کنند. همچنین می‌تونید با گذاشتن یه تخفیف جزئی، به کاربر ها در هنگام خرید از طریق این لینک ها حس خوبی بدید.

تبلیغات آلبوم موسیقی خود را در رادیو انجام بدهید

تبلیغات آلبوم موسیقی در رادیو

به عنوان یه هنرمند مستقل که یه آلبوم رو تبلیغ می کنه، ممکنه انتظار موفقیت در رادیو واگعی نباشه و کیک باشه 🙂

اما برنامه های رادیویی محلی و مستقل زیادی وجود داره که متصدیان موسیقی مخاطب اون ها هستند و خیلی از مردم هنوز موسیقی جدید رو از طریق رادیو کشف می کنند.

برای پخش آهنگ خودتون در رادیو، اول باید یه تحقیق اساسی به عما بیارید.

ایستگاه‌ یا موج های خاصی که پر مخاطب هستند رو پیدا کنید که مناسب سبک شما باشند.

مطمئن بشید که EPK آماده کردید که به طور دقیق موسیقی شما رو به خوبی به مخاطب نشون میده.

در نهایت، پشتکار یه بحث خیلی خیلی مهمه هست. شاید در رادیو تنها درصد کمی از مردم شما رو بشناسند، ولی خب برای تبلیغات از طریق رادیو هیچ وقت کوتاه نیایید.

با منتقدان آنلاین تماس بگیرید

تحلیل آلبوم موسیقی
وبلاگ های موسیقی راهی ضروری برای تبلیغات آلبوم موسیقی شما به مخاطبان جدید هستند.

یه کاری که در این باره می تونید انجام بدید اینه که یه سری منتقد که سبک شما رو می شناسند پیدا کنید و باهاشون کانکت بشید و ازشون درخواست کنید که در باره آلبوم شما بنویسند.

برای این کار هم تعداد زیادی وبلاگ ژانر محور با مخاطبان مناسبی وجود داره که وبلاگ نویسان در مورد موسیقی مستقل صحبت می کنند.

اما یاتون باشه که مثل رادیو، مطمئن بشید که به کسی ارسال می‌کنید که در مورد سبک موسیقی شما می‌نویسه و فکر می‌کنید به آلبوم شما علاقه‌مندهست، چون یهو دیدی زد ترکوند همه چیو :))

بعد از اون هم می تونید این نقد و بررسی ها رو در قسمت وبلاگ سایتتون اضافه کنید تا مخاطب بیشتر با محتوای آلبوم شما آشنا بشه.

که فکر می کنم عماد قوی دل هم برای پروموت آهنگ و موزیک ویدیو جدیدش از این روش استفاده کرد و به هر حال یه روش ترندی هست که این روز ها معمولا استفاده میشه.

که دقیقا ما این کار رو در مقاله تحلیل آلبوم نیروانا از رضا پیشرو انجام دادیم که پیشنهاد می کنم بررسی تک تک آهنگ های این آلبوم رو از دست ندید.

تبلیغات آلبوم موسیقی خود در محل زندگی

اجرای زنده موسیقی محلی

جدای از ابزارهای محبوب‌تر برای عرضه آلبوم، چند رسانه دیگه ای وجود دارند که می‌تونند به ترویج موسیقی شما در سطح محلی کمک کنند.

شبکه های تلوزیونی محلی، روزنامه های آنلاین و پادکست هایی رو در نظر بگیرید که ممکنه با شما مصاحبه کنند و موسیقی شما رو به نمایش بذارند.

اگه این ترفند ها رو با اجرای برنامه های زنده در شهر خودتون یا مناطق اطراف ترکیب کنید، عالیه:)

برنامه های تلویزیونی محلی و روزنامه های آنلاین تقریباً همیشه به دنبال داستان هایی در مورد مردمی هستند که در منطقه محلی زندگی می کنند.

از کالاها برای تبلیغات موسیقی خودتون استفاده کنید

تبلیغات آلبوم موسیقی با تی شرت

یکی از بهترین راه‌ها برای جلب حمایت از یه آلبوم، تهیه یه سری کالا هست که با استفاده از اون ها بتونید آلبوم خودتون رو بیارید توی چشم.

احتمالاً شما قراره سی دی آلبوم خودتون رو آماده کنید، بهتره از تی‌شرت‌ها، هودی‌ها و برچسب‌های استفاده کنید که کاور آلبوم شما روی اون چاپ شده.

می تونید در کنار آلبومتون بفروشید یا اون رو به عنوان انگیزه‌ای برای جذب طرفداران برای خرید آلبوم خودتون در نظر بگیرید و رایگان در اختیارشون قرار بدید.

یک کنسرت برای انتشار آلبوم ترتیب دهید

کنسرت آلبوم

نمایش انتشار آلبوم راهی عالی برای ترغیب طرفداران به خرید حضوری آلبوم شما و ایجاد سر و صدای بیشتری در اطراف خودتون هست.

همچنین این یه فرصت واقعا عالی برای اجرای زنده کل آلبوم شماست.

می تونید این نمایش رو به رسانه محلی خود گره بزنید و از اون برای ایجاد سر و صدا در رسانه های اجتماعی، قبل و بعد از انتشار رسمی آلبوم خودتون استفاده کنید.

البته این روش برای سبک رپ  توی ایران قفله، البته می تونید  به صورت زیرزمینی انجامش بدید 🙂

خب این هم از 11 روشی که به راحتی با استفاده از اون ها می تونید تبلیغات آلبوم موسیقی خودتون رو انجام بدید و بین طرفدار هاتون معروف تر بشید.

امیدوارم تونسته باشم بهتون کمک کنم.

لاو یو عال و بای تا های

نویسنده
فاطمه صالحی نیا

مطالب مرتبط

دانلود آهنگ دن و بهزاد لیتو فال
دانلود آهنگ دن و بهزاد لیتو فال + کاملترین لیریک

دانلود آهنگ دن و بهزاد لیتو فال به همراه پخش آنلاین با کیفیت فوق العاده ...

فاطمه صالحی نیا

5 تا از بهترین پرینتر های چاپ کارت

چکیده : ما در این مقاله 5 تا از بهترین پرینتر های کارت را برای ...

ریپورتاژ بدونیم

متن و ترجمه آهنگ When We Were Young از David Guetta & Kim Petras

متن و ترجمه آهنگ When We Were Young از David Guetta & Kim Petras که با استفاده از ترجمه یک آهنگ فرانسوی ساخته شده، سازنده آهنگ دیوید گتا دیجی معروف فرانسوی و خواننده هم داداش سابق و آبجی حال حاضرمون کیم پتراس هستن.

حسام حداد

بهترین مارک یخچال ایرانی به نقل از بیک نیک

در سال های اخیر، شاهد پیشرفت چشمگیر صنعت لوازم خانگی در ایران بوده ایم. یخچال ...

ریپورتاژ بدونیم

2 دیدگاه دربارهٔ «تبلیغات آلبوم موسیقی: بیش از 10 استراتژی شکست ناپذیر»

دیدگاه خود را بنویسید