چگونه طلاق توافقی بگیریم؟

امروزه طلاق و جدایی یکی از مسائل بسیار شایع و گسترده در ایران و حتی در تمامی کشورهای دنیاست. پدیده ناهنجار طلاق بسیار فراگیر شده و به یک امر عادی اجتماعی تبدیل شده است تا جایی که حتی برخی از زوجین بعد از جدایی در کنار دوستان و آشنایان جشن طلاق میگیرند. توجه داشته باشید که در بسیاری از موارد به دلیل وجود مشکلات اساسی و حل نشدنی طلاق تنها راه چاره برای زوجین و یا فرزندان است. همانطور که در بسیاری از مواقع نیز طلاق و جدایی یک اشتباه بزرگ از سوی متقاضی طلاق یا زوجین میباشد. به هر حال چنانچه شما تصمیم قطعی به طلاق گرفته اید یکی از بهترین شیوه های جدایی طلاق از نوع توافقی است. مشاوره با بهترین وکلای طلاق توافقی در تهران میتواند از بروز آسیبهای احتمالی در آینده زوجین جلوگیری کند.

وکیل طلاق توافقی تهران

قبل از هر چیز باید بدانید وکیل طلاق به وکیلی گفته میشود که به تمامی قوانین روز طلاق آشنا بوده و تسلط کافی بر کلیه مراحل طلاق در محاکم خانواده را داشته باشد. یک وکیل خوب در تهران نسبت به انواع طلاق از جمله طلاق توافقی، طلاق از طرف زن و طلاق از طرف مرد، آگاهی و اطلاع کامل داشته و به فرآیند دادرسی طلاق سرعت میدهد.

بنابراین همیشه توصیه میگردد در خصوص انواع طلاق از خدمات بهترین وکلای طلاق در تهران استفاده کنید. در حقیقت تمامی انواع طلاق از پیچیدگیها و سختیهای فراوانی برخوردار بوده که در نگاه اول به چشم عموم مردم نمی آید. این چالشها و پیچیدگیها در طلاق توافقی نیز وجود دارد. بنابراین معمولا حضور یک وکیل متخصص در امور خانواده به خصوص طلاق توافقی میتواند برگ برنده شما در پرونده طلاق باشد.

ویژگیهای وکیل طلاق توافقی

داشتن یک وکیل دادگستری به تنهایی شاید جهت انجام امور مربوط به طلاق کافی نباشد. در واقع بهترین وکیل طلاق توافقی بایستی ویژگیهایی داشته باشد که وی را از سایر وکلای دادگستری متمایز سازد. ما در ادامه به بررسی مهمترین ویژگیهای یک وکیل طلاق توافقی خوب در تهران میپردازیم.

تسلط به قوانین طلاق

وکیل خوب طلاق بایستی به تمامی قوانین روز کشور آشنا بوده و اصطلاحا به روز و آپدیت باشد. قوانین جاری نیز صرفا در مواد قانونی خلاصه نشده و شامل مواد قانونی، مواد قانون خاص، آرای وحدت رویه و … میباشد.

تسلط به مراحل طلاق

یک وکیل خوب طلاق توافقی بایستی علاوه بر آگاهی نسبت به مواد قانونی، به مراحل طلاق نیز آشنایی کامل داشته باشد. درواقع آشنایی کامل به مراحل طلاق باعث میشود وکیل در هر مرحله ای آمادگی کامل را برای انجام امر وکالت داشته باشد.

توانایی استفاده از دانش حقوقی

یک وکیل طلاق حرفه ای بایستی توانایی این را داشته باشد که از علم و دانش حقوقی خود در این زمینه به نحو احسنت استفاده کند و از دانش و تجربیات خود در روند دادرسی بهره گیرد.

تسلط به انواع طلاق

یک وکیل متخصص در طلاق حتما بایستی به انواع طلاق تسلط کافی داشته باشد. انواع طلاق شامل طلاق توافقی، طلاق از طرف زن و طلاق از طرف مرد میباشد. در واقع هر کدام از انواع طلاق شرایط و چالشهای مربوط به خود را دارد. به عبارت دیگر وکیل متخصص در طلاق توافقی در تهران الزاما قادر نیست در طلاق از طرف زن نیز حرفه ای باشد. البته معمولا وکیل دادگستری که به صورت تخصصی در امور طلاق فعالیت میکند به تمامی انواع طلاق نیز آگاهی و تسط دارد.

پیگیر باشد

یکی از مهمترین اموری که یک وکیل دادگستری متخصص در طلاق توافقی بایستی انجام دهد پیگیری مستمر پرونده های طلاق میباشد. اهمیت این پیگیری در طلاق از طرف زن و طلاق از طرف مرد نیز وحود دارد.

آشنایی به علم روانشناسی

یک وکیل طلاق باتجربه لازم است تا حدودی که امکانش هست به مباحث روانشناسی آشنایی داشته باشد. چراکه در طلاق و جدایی معمولا احساسات زوجین برانگیخته شده که منجر به اقدامات به شدت احساسی و بدون منطق توسط زوجین میشود. یک وکیل خوب شرایط زوجین را درک میکند و اقداماتی منطقی در جهت کاهش آسیبهای احتمالی آنها انجام خواهد داد.

تجربه کافی در پرونده طلاق

بدیهی است که یک وکیل طلاق خوب بایستی پرونده های متعدد و فراوانی را در امر طلاق به نتیجه مطلوب و مورد نظر موکل رسانده باشد. وکالت در پرونده های متعدد طلاق باعث میشود وکیل در این دعاوی به پختگی کامل برسد و از تجربه خود در پیشبرد اهداف موکل استفاده کند.

هوش کافی

وکیل خوب در پرونده طلاق توافقی نیاز به داشتن هوش و ذکاوت کافی دارد. در روند دادرسی به پرونده طلاق ممکن است اتفاقاتی پیش بینی نشده رخ دهد که وکیل بایستی در لحظه و فوری نسبت به آن تصمیم گیری کند. لذا هوش و استعداد ذاتی وکیل میتواند بسیار کمک کننده باشد.

صداقت

به طور کلی وکیل دادگستری ای خوب است که صداقت لازم را با موکل یا موکلان خود داشته باشد. وکیل بایستی با موکل خود صادق بوده و تا حدی که امکان دارد امور واقعی و اتفاقاتی که ممکن است در آینده در پرونده رخ دهد را به ایشان گوشزد کند.

چگونه طلاق توافقی بگیریم؟ مجله بدونیم 1

مراحل انجام طلاق توافقی توسط وکیل

چنانچه امر طلاق را به وکیل پایه یک دادگستری متخصص در این زمینه سپرده باشید ایشان مراحلی را طی نموده که میتواند در نهایت منجر به جدایی و طلاق زوجین شود. ما در ادامه به بررسی مهمترین مراحل طلاق نظیر طلاق توافقی، طلاق از طرف زوجه و طلاق از طرف مرد میپردازیم.

اخذ گواهی عدم انصراف از طلاق

به طور کلی زوجین برای جدایی و طلاق بایستی ابتدا در سامانه تصمیم ثبت نام کرده و نوبت مشاوره اخذ کنند. سپس زوجین بایستی در جلسات مشاوره شرکت کرده تا مرکز مشاوره و غربالگری مربوطه اقدام به صدور گواهی عدم انصراف از طلاق نماید. تعداد این جلسات نیز معمولا ۵ جلسه خواهد بود.

البته توجه داشته باشید که الزام به اخذ گواهی عدم انصراف از طلاق بستگی به موارد مختلفی خواهد داشت. درواقع حسب نوع طلاق و همچنین بسته به شهر محل سکونت زوجین این گواهی بایستی به دفاتر خدمات قضایی ارائه شود.

چنانچه زوجین، گواهی عدم انصراف از طلاق را اخذ نکرده باشند دفاتر خدمات الکترونیک قضایی از ثبت دادخواست طلاق خودداری خواهند کرد. این درحالی است که با وجود یک وکیل طلاق توافقی باتجربه در تهران این امکان وجود دارد که زوجین دیگر نیازی به اخذ گواهی عدم انصراف از طلاق نداشته باشند.

ثبت دادخواست طلاق

پس از اخذ گواهی عدم انصراف از طلاق، وکیل طلاق توافقی در تهران اقدام به ثبت دادخواست طلاق در دفاتر خدمات قضایی میکند. نوع دادخواست طلاق حسب مورد میتواند طلاق توافقی، طلاق از طرف زن و طلاق از طرف زوج باشد.

جهت ثبت طلاق توسط وکیل تهران، بایتسی مدارک مربوطه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی ارائه شود. این مدارک شامل اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه، اصل و کپی کارت ملی، اصل و کپی سند نکاحیه، اصل و کپی وکالتنامه طلاق از طرف زوج، اصل و کپی وکالتنامه وکیل دادگستری و …است.

شرکت در جلسه رسیدگی

پس از ثبت دادخواست طلاق توسط وکیل، پرونده به دادگاه خانواده صالح ارجاع میشود. چنانچه دادخواست طلاق به درستی تنظیم شده باشد دادگاه خانواده اقدام به تعیین وقت رسیدگی خواهد نمود. وقت رسیدگی به طرفین دعوی یا وکلای آنها ابلاغ میشود تا در وقت مقرر در دادگاه خانواده حاضر شوند.

وکیل طلاق بایستی در وقت مقرر در جلسه رسیدگی حاضر شده و دفاعیات خود را به همراه مدارک مقتضی به دادگاه محترم ارائه کند. همچنین حسب نوع دادخواست طلاق مطروحه، وکیل متخصص در امر طلاق بایستی اقدامات مقتضی دیگری نیز به عمل آورد.

نکته: در بسیاری از موارد و طبق قوانین و آیین نامه های جدید، دادگاه خانواده ابتدا پرونده را به شورای حل اختلاف مربوطه ارجاع میدهد. درواقع این شورا وظیفه دارد جهت صلح و سازش زوجین، اقدامات مقتضی را بعمل بیاورد. شورای حل اختلاف نیز وقت رسیدگی تعیین و به زوجین ابلاغ میکند. زوجین یا وکیل آنها در وقت تعیینی در جلسه رسیدگی حاضر شده و سپس در این مرحله شورای حل اختلاف اقدام به تنظیم صورتمجلس نموده و پس از ختم رسیدگی پرونده را به دادگاه اعاده میکند.

ارائه دفاعیات و مدارک لازم طلاق

زمانی که دعوی طلاق مطرح میشود خواهان و یا مدعی دعوی بایستی مدارک مثبته خود را به همراه دفاعیات مقتضی به دادگاه محترم ارایه کند. در طلاق این دفاعیات حسب نوع طلاق متفاوت است. درواقع در طلاق توافقی ارائه سند ازدواج، وکالتنامه طلاق و گواهی عدم انصراف از طلاق صادره از مرکز مشاوره بهزیستی از مهمترین مدارک مربوطه میباشد.

اجرای صیغه طلاق

چنانچه دادگاه خانواده رای طلاق توافقی را صادر نماید وکیل متخصص در این زمینه بایستی با مدارک مربوطه به دفترخانه طلاق مراجعه کند. دفترخانه نیز با دریافت هزینه های دفتری طلاق و اخذ اظهارات شهود اقدام به جاری کردن صیغه طلاق مینماید. در این خصوص حضور یا عدم حضور مرد مانع اجرای صیغه طلاق نخواهد بود.

سخن پایانی

استفاده از خدمات وکیل پایه یک دادگستری مزایای بسیار زیادی برای زوجین دارد. از جمله آن که مدت روند رسیدگی به پرونده ممکن است تا نصف نیز کاهش پیدا کند. مضافا اینکه دیگر نیازی به حضور زوجین در جلسات مشاوره بهزیستی وجود ندارد. همچنین امکان بروز اشتباهات احتمالی کاهش پیدا میکند و در آخر الزامی به حضور زوجین در دادگاه نیز نخواهد بود.

نویسنده
ریپورتاژ بدونیم

مطالب مرتبط

مرکز تخصصی دمپینگ خودرو

چکیده : ورق دمپینگ خودرو به گونه‌ای طراحی شده است که این ارتعاشات و صداها ...

ریپورتاژ بدونیم

دانلود آهنگ مهیار نوار معز
دانلود آهنگ مهیار نوار مغز + کاملترین متن

دانلود آهنگ مهیار نوار معز به همرا پخش آنلاین و کاملترین متن در گوگل در ...

فاطمه صالحی نیا

دانلود آهنگ مهیار بیشتر از همیشه
دانلود آهنگ مهیار بیشتر از همیشه + کاملترین متن

دانلود آهنگ مهیار بیشتر از همیشه به همراه پخش آنلاین و کاملترین متن در گوگل ...

فاطمه صالحی نیا

دانلود آهنگ دکاموند دلم کو
دانلود آهنگ دکاموند دلم کو + متن کامل

دانلود آهنگ دکاموند دلم کو به همراه پخش آنلاین با کیفیت و متن کامل در ...

فاطمه صالحی نیا

دیدگاه خود را بنویسید