معرفی بهترین فیلم 2023 تا به اینجای سال

معرفی بهترین فیلم 2023 تا به اینجای سال

سلام بدونیمی های عزیز امروز می خوایم با هم یه بررسی داشته باشیم روی فیلم های سال 2023 تا بدونیم امسال چه فیلم هایی قشنگ هستن و ارزش دیدن دارن. قرار هست سراغ همه ژانرها بریم.

حدود 6 ماه از سال 2023 می گذره و از فیلم هایی که تا به امروز اکران شدن میشه متوجه شد امسال سینما حرف های زیادی برای گفتن داشته. در نیمه اول سال فیلم های پرفروشی اکران شدن که تونستن مرز های فرنچایز رو جا به جا کنن (Spider-Man: Across the Spiderverse – Creed III – John Wick: Chapter 4 ) یا فیلم های مستقل خیره کننده ای که فیلمسازان جدیدی رو به ما معرفی کردن (Past Lives – How to Blow Up a Pipeline – Rye Lane )، فیلم های ترسناکی که مسیر این ژانر را تغییر داده اند (Skinamarink – Huesera: The Bone Woman ) و فیلم سازان مولفی که با آثاری فوق العاده دوباره بازگشته اند (Asteroid City – Beau Is Afraid – Master Gardener ).

تازه هنوز فیلم هایی مثل Barbie یا Oppenheimer اکران نشدن یا فیلم های جدید فیلمسازانی مثل مارتین اسکورسیزی، سوفیا کاپولا و دیوید فینچر نیومدن. بسیار خب حالا که سال 2023 به نیمه خودش رسیده می خوام 25 تا از بهترین فیلم های این شش ماه رو بهتون معرفی کنم.

1- Air
فیلم 2023
فیلم 2023

بن افلک بعد از کارگردانی چندین فیلم تحسین شده مثل Gone Baby Gone ، The Town و Argo که برنده بهترین فیلم هم شد حالا با فیلم Air دوباره برگشته روی صندلی کارگردانی. فیلم Air با درخشش مت دیمون در نقش سانی واکارو داستان قرارداد بستن مادام العمر شرکت نایکی با ستاره NBA یعنی مایکل جوردن و به وجود آمدن Air Jordan رو نشون میده.

این رو هم بگم برای اینکه عاشق این فیلم بشید حتما نباید طرفدار بسکتبال، مایکل جردن یا کفش باشید، قرار هست یک داستان کلاسیک رو تماشا کنید و ازش لذت ببرید. Air از نظر موسیقی متن، حس شوخ طبعی موجود در فیلم و فیلمنامه یک اثر قوی است پس حتما آن را به لیست خود اضافه کنید.

2- Are You There God? It’s Me, Margaret

معرفی بهترین فیلم 2023 تا به اینجای سال مجله بدونیم 1

اگر آخرین باری که با خوشحالی یک فیلم رو به اتمام رسوندید یادتون رفته باید بگم Are You There God? It’s Me, Margaret از اول تا آخر حس خوب هست. کلی فرمون کریگ به خوبی از پس رمان جودی بلوم بر اومده و این رو می تونید در فیلم ببینید.

رسانه ها معمولا دختران را قبل از نوجوانی جدی نمی گیرند و حتی دست مایه طنز قرار می دهند اما Are You There God? It’s Me, Margaret با آنها صحبت می کند، مشکلاتشان را تایید می کند و در نهایت از این دختران تجلیل می کند. همچنین به ندرت پیش می آید که در فیلمی روی روابط بین نسلی تاکید شود، اما در این فیلم خیلی زیبا به روابط بین مارگارت، مادرش و مادربزرگش پرداخته شده. انتخاب رایدر فورتسون در نقش مارگارت عالی بوده و این بازیگر تمام احساسات مربوط به مارگارت را با قدرت نشان داده.

از دین تا بلوغ، فیلم از مسائل سخت دوری نمی کند با این حال لطافت خود را نگه می دارد. تیلر گیتس منتقد سینمایی می گوید: کتاب بلوم برای همیشه خود را به عنوان یک اثر ادبی نمادین تثبیت کرده است، و اگر عدالتی وجود داشته باشد، اقتباس فیلم به همان اندازه در فضای سینمایی مورد احترام خواهد بود.

3- Asteroid City

معرفی بهترین فیلم 2023 تا به اینجای سال مجله بدونیم 2

خیلی ها سعی کردن خودشون رو شبیه به وس اندرسون کنن اما فیلم Asteroid City به نشون داد هیچکس از اندرسون اندرسون تر نیست ( جمله در حد استاد جواد خیابانی ). در یازدهمین فیلم اندرسون دوباره شاهد سبک زیبای او هستیم. اندرسون در فیلم هایش به دنبال معنای همه چیز است ( از وجود در این دنیا تا خودِ فیلم ) و در فیلم Asteroid City هم این کار را در قالب کمدی انجام داده. Asteroid City از نظر بصری نسبت به دیگر فیلم هایش زیباتر است. در فیلم سوالی که برای بیننده پیش می اید این است که آیا ما بخش مهمی از کیهان هستیم و یا تنها خاکستری از آتشی گسترده، جواب هر کدام هم باشد زیبایی های خاص خود را دارد.

4- Beau Is Afraid

معرفی بهترین فیلم 2023 تا به اینجای سال مجله بدونیم 3

Beau is Afraid یک ماجراجویی به شدت تخیلی و غیر قابل پیش بینی است. فیلم سفر تراژیک بو واسرمن با بازی درخشان خواکین فینیکس را نشان می دهد، او سعی دارد به خانه پیش مادرش برود و در همین مسیر اتفاقات عجیبی رخ می دهد. فیلم در آنِ واحد کابوسی خنده دار، درون نگر و ناراحت کننده است.

Beau is Afraid فیلمی نیست که به سادگی فراموشش کنید، برای رسیدن به معنای واقعی آن ممکن است چندین بار تماشایش کنید.

5- BlackBerry

معرفی بهترین فیلم 2023 تا به اینجای سال مجله بدونیم 4

در سال 2023 فیلم های مهمی درباره محصولات معروف که زندگی انسان ها را تحت تاثیر قرار داده ساخته شده، برای مثال فیلم Air، Tetris یا Flamin’ Hot. اما BlackBerry متمایز است چون درباره اختراعی قبل از اختراعی است که زندگی مان را تغییر دهد. فیلم مت جانسون به عنوان کارگردان، همکار نویسنده و بازیگر همیشه این تنش را دارد که بدانیم مهم نیست عنوان چقدر بزرگ باشد، تنها یک سخنرانی از استیو جابز کافی است تا همه چیز خراب شود.

فیلم BlackBerry به زیبایی توانسته داستان اوج گرفتن و سقوط شرکت BlackBerry را به نمایش بگذارد دیدن دلایل سقوط یک قدرت می تواند برای تماشاگران این فیلم علاوه بر جذابیت کلی درس و تجربه داشته باشد.

6- Creed III

معرفی بهترین فیلم 2023 تا به اینجای سال مجله بدونیم 5

به عنوان سومین سری Creed و البته نهمین فیلم از فرنچایز Rocky فیلم Creed III همیشه با این چالش روبرو بود که چیزی جدید به این فرنچایز اضافه کند. خوشبختانه Michael B. Jordan که کارگردان فیلم هم بود با دادن رنگ تازه ای به مبارزات فیلم را متحول کرد و نتیجه همان چیزی شد که طرفداران این سری از فیلم به دنبالش بودند.

مبارزه پایانی فیلم واقعا زیباست، تماشاگران کاملا از قاب بیرون هستند و تمام تمرکز روی دو فایتر است. برایآدونیس کرید جردن و اندرسون «دیاموند دیم» جاناتان میجر این فقط یک مبارزه بوکس نیست بلکه مبارزه با شیاطین درون و شکست های گذشته است که هر دو را برای دهه ها گرفتار کرده بود.

7- Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

معرفی بهترین فیلم 2023 تا به اینجای سال مجله بدونیم 6

با وجود بازیگرانی مانند کریس پاین، هیو گرانت، رژ ژان پیج و میشل رودریگز در فیلم Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves بی شک متوجه می شویم با یکی از بهترین فیلم های 2023 روبرو هستیم. در گذشته افراد دیگری هم تلاش کرده بودند که دنیای عجیب و غریب Dungeons & Dragons را روی پرده بیاورند اما موفق نبودند. جان فرانسیس دیلی و جاناتان گلدشتاین با درک اینکه در یک RPG مهمترین بخش روابط دوستانه ای است که در طول مسیر ساخته می شود ( نه فقط مبارزه با اژدها ) به آنچه دیگران نتوانسته بودند دست یافتند. کریس پاین به خوبی از پس نقش اول فیلم برآمده و توانسته حق کمدی و جنگجو بودن این شخصیت را ادا کند.

8- Guardians of the Galaxy Vol. 3

معرفی بهترین فیلم 2023 تا به اینجای سال مجله بدونیم 7

خداحافظی جیمز گان با فیلمش در دنیای مارول یعنی Guardians of the Galaxy Vol. 3 به بهترین شکل انجام گرفت. گان در این فیلم به داستان راکت راکون و منشا اصلی آسیبی که او دیده می پردازد. جلوه های بصری فیلم زیبا و قابل قبول است و مانند دیگر نسخه ها حس شوخ طبعی نیز میان کاراکترها جریان دارد.

در طول دو و نیم ساعت فیلیمی که قرار است ببینید هرگز خسته نمی شوید، داستان در گذشته و زمان حال دنبال می شود و بیننده دائما منتظر است ببیند در آینده چه پیش خواهد آمد. می توان گفت Guardians of the Galaxy Vol. 3 بهترین فیلم مارول در سال 2023 است.

9- How to Blow Up a Pipeline

معرفی بهترین فیلم 2023 تا به اینجای سال مجله بدونیم 8

فیلم 2023 How to Blow Up a Pipeline از زمانی که در جشنواره فیلم تورنتو به نمایش درآمد با اختلاف زیادی یکی از بهترین های جشنواره بود. از همان جشنواره میشد پی برد به عنوان یکی از مهیج ترین و سازش ناپذیرترین آثار سینمایی تاریخ اخیر ظاهر شده است.

این فیلم داستان گروهی از فعالان اجتماعی را دنبال می کند که می خواهند نحوه منفجر کردن خطوط لوله سوخت فسیلی را یاد بگیرند تا زیرساخت های آن را از بین ببرند. این فیلم قرار است یکی از مهیج ترین چیزهایی باشد که امسال می بینید. فیلم بر اساس مانیفستی با همین نام نوشته آندریاس مالم است که خود ارزش خواندن را دارد.

زیبایی فیلم تا حد زیادی مدیون بازیگران آن نیز هست که همگی از یکدیگر متمایز هستند اما در کل عملیات یکپارچه عمل می کنند. فیلم درباره یک فاجعه طبیعی است اما این موضوع هیچ چیزی از هیجان آن کم نمی کند، به قدری خوب ساخته شده و فیلنامه ای قوی دارد که تا پایان از آن لذت خواهید برد.

10- Huesera: The Bone Woman

معرفی بهترین فیلم 2023 تا به اینجای سال مجله بدونیم 9

فیلم 2023 Huesera: The Bone Woman ساخته میشل گارزا سرورا یک تجربه جدید در ژانر فیلم های ترسناک به حساب می آید، کارگردان موفق شده فیلمی بسازد که شما را از هر فیلم ترسناک دیگری بیشتر درگیر می کند.

در حالی که فیلم در یک سوم نهایی خود وارد فاز ترسناکی می شود، انسانیت، ترس از مادر شدن، و عدم اطمینان از اینکه والریا در این داستان چه خواهد کرد است که Huesera را بسیار ناراحت کننده و وحشتناک می کند. بازی خارق العاده ناتالیا سولیان در نقش والریا، که در حال مبارزه با اینکه چه کسی شده است و چه کسی می خواست باشد، این نمایش ترسناک را پر از تنش و واقعگرایانه می کند. فیلم های بسیاری تلاش کرده اند مادر شدن را تبدیل به یک داستان ترسناک کنند اما کمتر فیلمی مانند Huesera: The Bone Woman موفق بوده.

11- John Wick: Chapter 4

معرفی بهترین فیلم 2023 تا به اینجای سال مجله بدونیم 10

فیلم John Wick: Chapter 4 تقریبا سه ساعت است اما کارگردان از این مدت زمان طولانی هوشمندانه استفاده کرده و به عنوان یک فیلم اکشن هالیوودی توانسته مخاطب خود را راضی نگه دارد. اما چگونه این سه ساعت تبدیل به فیلمی راضی کننده و شاید بهترین جان ویک شده است؟ با استفاده از بهترین های ژانر اکشن یعنی دانی ین، هیرویوکی سانادا، اسکات ادکینز و مارکو زارور. همچنین چاد استاهلسکی کارگردان فیلم تعدادی سکانس اکشن شگفت‌انگیز را روی صحنه می‌برد که هر کدام به نحوی تاثیرگذارتر از قبلی هستند. و البته در مرکز همه اینها باید جذابیت کیانو ریوز را قرار داد.

12- Linoleum

معرفی بهترین فیلم 2023 تا به اینجای سال مجله بدونیم 11

کالین وست نویسنده و کارگردان فیلم Linoleum داستان خارق‌العاده‌ای از جهان‌های شخصی که همه ما در آن زندگی می‌کنیم و آشفتگی عجیب زندگی ساخته و در نهایت همه اینها را در پایان فیلم به زیبایی بهم رسانده.

Linoleum گاهی درهم و برهم است اما با بازی فوق العاده جیم گافیگان و ریا سیهورن در تمام طول فیلم جذابیت حفظ می شود. گافیگان در نقش کامرون ادوین مجری یک برنامه علمی غیر محبوب کودک ایفای نقش می کند که رویای رفتن به فضا را در سر می پروراند. کامرون بعد از دیدن مردی که از آسمان به زمین پرت می شود و دقیقا هم شبیه خودش است شروع به ساخت یک موشک در گاراژ خانه خود می کند.

13- Master Gardener

معرفی بهترین فیلم 2023 تا به اینجای سال مجله بدونیم 12

پل شریدر با سه فیلم قبلی خود سه گانه ای درباره مردانی که گذشته ای تاریک و آزار دهنده دشاته اند و سعی دارند از آن فرار کنند ساخته است. اما در فیلم Master Gardener شخصیت اصلی جوئل ادگرتوندر نقش نارول راث  در واقع گذشته خود را پذیرفته و سعی دارد از کنار آن رشد کند به همین خاطر Master Gardener نسبت به دیگر آثار شریدر گرمایی دارد که قبلا حس نمیشد. در فیلم های گذشته شریدر امید کم بود اما در این فیلم اوضاع متفاوت است و شاید هم به خاطر بازی خوب ادگرتون باشد.

14- Past Lives

معرفی بهترین فیلم 2023 تا به اینجای سال مجله بدونیم 13

سلین سونگ نویسنده و کارگردان در اولین فیلم خود به خوبی آشفتگی زندگی، زندگی های زیادی که در طول عمر به آنها می پردازیم و اینکه چگونه به افراد جدیدی تبدیل می شویم در عین اینکه ثابت باقی می مانیم را به نمایش می گذارد.

سونگ این کار را از طریق سه‌گانه‌ای از بهترین اجراهای سال انجام می‌دهد، زیرا نورا (گرتا لی) با دوست دوران کودکی‌اش هه سونگ (یو تئو) که شاید اگر از کره جنوبی نقل مکان نمی کرد روابط بالاتری داشتند و همسرش آرتور (جان ماگارو) و تقابلی که به وضوح این دو با هم دارند باید روبرو شود. سانگ هر یک از این سه داستان را با ظرافت انجام می دهد و باعث می شود با همه آنها همدردی کنیم و به آنها اهمیت دهیم و بهترین ها را برای این افراد بخواهیم، حتی اگر می دانیم که رسیدن به آنچه می خواهند برای هر یک از آنها غیرممکن است. Past Lives نشان داد سانگ یک فیلمساز فوق العاده است.

15- Polite Society

معرفی بهترین فیلم 2023 تا به اینجای سال مجله بدونیم 14

فیلم 2023 Polite Society به جرات یکی از حال خوب کن ترین فیلم های سال است. ندا منظور یک کمدی حاوی برخورد فرهنگ ها ساخته که اصلا انتظار دیدنش را نداشتید. Polite Society وایب هایی از فیلم Get Out را دارد اما این بار در یک خانواده مدرن پاکستانی. در این فیلم ریا خان (پریا کانسارا) معتقد است خواهرش لنا (ریتو آریا) در خطر است چون بعد از آشنایی با جوانی از خانوده ای اشرافی به نام سلیم (آکشای خانا) که تحت سلطه مادرش راحیل (نیمرا بوچا) است سریعا وارد مرحله نامزدی شده. لنا و سلیم در حال آماده شدن برای مراسم عروسی خود هستند اما ریا و دوستانش در فکر خراب کردن عروسی و نجات لنا هستند. Polite Society تم بالیوودی دارد اما نگران نباشید محتوا چیز دیگری است.

16- Reality

معرفی بهترین فیلم 2023 تا به اینجای سال مجله بدونیم 15

Reality یکی از قوی ترین فیلم های دلهره آور سال به حساب می آید. بیشتر فیلمنامه آن از رونوشت های FBI جمع آوری شده و نتیجه یک شاهکار است. سیدنی سوینی در نقش ریالیتی وینر کسی که دخالت روسیه در انتخابات 2016 را افشا کرد یکی از حرفه ای ترین بازی های خود را به نمایش گذاشته. تینا ساتر کارگردان فیلم از هر ثانیه این فیلم 82 دقیقه ای استفاده کرده و در آن به خوبی بازجویی تیم FBI از ریالیتی در مورد افشای اسناد را نشان می دهد.

17- R.M.N.

معرفی بهترین فیلم 2023 تا به اینجای سال مجله بدونیم 16

فیلم دیگری که در TIFF به نمایش درآمد، R.M.N کریستیان مونگیو است. R.M.Nفیلمی است که هم در فضای خود خاص است و هم در کاوش سرسخت بیگانه هراسی و نفرت. فیلم هرچه بیشتر ادامه پیدا کند، این حس تلخ بیشتر می شود که چنین اتفاقی می تواند در هر جایی که ترس جای پایی می گیرد رخ دهد. R.M.N در روستایی در ترانسیلوانیا اتفاق می افتد، عنوان آن مخفف رومانیایی «رزونانس مغناطیسی هسته‌ای» است، که هم اشاره‌ای تحت اللفظی به اسکن مغزی است که در داستان انجام می‌شود و هم یک تز موضوعی در مورد آنچه که در خود فیلم قرار است اتفاق بیفتد. تمرکز فیلم روی مردی است که پس از دریافت یک تماس اضطراری به خانه باز میگردد و متوجه می شود مشکل بزرگتر از آن چیزی است که فکر می کرده. حس ترسناکی که فیلم ایجاد می‌کند هرگز از جوشش باز نمی‌ماند، زیرا با جزئیات دردناک نشان می دهد ممکن است چقدر زود انسان ها از دست بروند. در R.M.N داستان های شخصی با پارانویای خطرناک سیاسی در هم تنیده می شوند و خواهید دید نفرت چگونه می تواند ذهن را فاسد و نابود کند.

مقاله مرتبط : معرفی ۱۱ فیلم برای دوست داران فیلم های راز آلود و هیجان انگیز

18- Rye Lane

معرفی بهترین فیلم 2023 تا به اینجای سال مجله بدونیم 17

شاید خیلی ها باور داشته باشند که دوره فیلم های کمدی رومانتیک به پایان رسیده اما Rye Lane اینجاست تا ثابت کند اینچنین نیست. اولین ویژگی فیلم کارگردان Raine Allen-Miller این است که اتفاقات را برعکس آنچه باید به نمایش می گذارد برای مثال آشنایی دو شخصیت اصلی دیوید جانسون و ویویان اوپارا در جایی کثیف اتفاق می افتد در ادامه و طی 24 ساعتی که این دو با هم می گذرانند رابطه شان شکل می گیرد. فیلم رنگ های زیادی دارد و سبک کمدی آن شما را به یاد کمدی رمانتیک های دهه 90 ریچارد کرتیس می اندازد.

19- Showing Up

معرفی بهترین فیلم 2023 تا به اینجای سال مجله بدونیم 18

فیلم 2023 Showing Up یکی از بهترین فیلم های سال 2023 و همچنین یکی از بهترین فیلم های کارنامه کلی رایشارت است. فیلم درباره یک مجسمه ساز پورتلندی است که خود را برای یک نمایش آماده می کند اما به مرور با مشکلات شخصی و حرفه ای روبرو می شود که گویا هر روز بیشتر می شوند. برخی از این مشکلات به خانواده مربوط می شود، زیرا ما به ارتباطات پیچیده او با مادر، پدر و برادرش پی می بریم. با اینکه بیشتر فیلم های رایشارت کمدی ملیحی دارند اما در فیلم Showing Up خیلی واضح تر از گذشته ان را می بینیم.

20- Skinamarink

معرفی بهترین فیلم 2023 تا به اینجای سال مجله بدونیم 19

خیلی ساده بگویم نه امسال نه در هیچ سال دیگری فیلمی مشابه Skinamarink ندیده اید. اولین فیلم کایل ادوارد بال یک شاهکار ترسناک مدرن است. Skinamarink قبل از پخش آنلاین در جشنواره سال پیش سر و صدای زیادی کرد و آن را تجربه ای جدید در ژانر فیلم های ترسناک خواندند. Skinamarink به ما نشان داد نویسندگان فیلم های مبتکرانه هنوز در میان ما وجود دارند. فیلم داستانی است ساده از دو خواهر و برادر که پس از ناپدید شدن تمام پنجره‌ها و درها، خود را در خانه‌شان گرفتار می‌بینند. Skinamarink به طور کامل در یک مکان واحد اتفاق می افتد و احساس می شود از زمان و مکان حذف شده ، فیلم در تاریکی فرو می رود که تهدید می کند شما را کاملاً ببلعد. در فیلم اکو صداهایی را می شنوید تصاویری می بینید که چیزهایی به آن اضافه می شود همه چیز به طرز وحشتناکی مسحور کننده و دیوانه کننده است. اگر واقعا می خواهید تجربه نزدیکی از ترس داشته باشید تمام چراغ های خانه را خاموش کنید و این فیلم را با یک هدست با کیفیت ببینید.

21- Spider-Man: Across the Spider-Verse

معرفی بهترین فیلم 2023 تا به اینجای سال مجله بدونیم 20

بعد از پنج سال Spider-Man: Across the Spider-Verse به سینماها بازگشت، تاثیر آخرین ماجراجویی مایلز مورالز (شمیک مور) هنوز قابل احساس است، از فیلم های ابرقهرمانی که جهان چندگانه را در بر می گیرند تا فیلم های انیمیشنی مانند Puss in Boots: The Last Wish و The Bad Guys evoking.

Spider-Man: Across the Spider-Verse از این مرز ها نیز بالا رفته و با تکنیک های بصری نمایشی فوق العاده را نشانتان می دهد همچنین در طول این فیلم به مسائلی مانند خانواده و آنچه برای یک قهرمان شدن لازم است نیز اشاره می شود. در این فیلم کارگردانان Joaquim Dos Santos، Justin K. Thompson و Kemp Powers نه تنها ثابت کرده اند که مایلز مورالس می تواند بهترین مرد عنکبوتی باشد که تا به حال روی پرده دیده ایم، بلکه یکی از بهترین فیلم های ابرقهرمانی را خلق کرده اند.

22- Still: A Michael J. Fox Movie

معرفی بهترین فیلم 2023 تا به اینجای سال مجله بدونیم 21

مایکل جی فاکس یک نماد در دنیای فیلم است. از نقش برجسته‌اش در نقش الکس پی کیتون در Family Ties گرفته تا نقش ستاره‌سازش در نقش مارتی مک‌فلای در فیلم Back to the Future. اگرچه مدت زیادی است که فاکس را روی صفحه نمایش نمی بینیم، عمدتاً به دلیل مبارزه اش با بیماری پارکینسون. Still: A Michael J. Fox Movie مستندی عمیقا شخصی و احساسی است که به شهرت فاکس، زندگی خانوادگی او و نحوه تقابل او با پارکینسون می پردازد.

23- The Starling Girl

معرفی بهترین فیلم 2023 تا به اینجای سال مجله بدونیم 22

لورل پارمت، نویسنده و کارگردان، امسال با اولین کارگردانی خود و نمایشی فیلمی درباره ایمان، خیانت، و تلاش‌هایی که یک نفر برای کشف ارزش خود نشان داد در کارش حرفه ای است و باید فیلم دیده شود. این فیلم که توسط بازی‌های قدرتمند الیزا اسکنلن و لوئیس پولمن رهبری می‌شود، ساختارشکنی ظریفی از آسیب‌های مذهبی است زیرا رابطه نامشروع یک دختر جوان با کشیشی جوان را دنبال می‌کند، مردی بسیار کنترل‌کننده‌تر و فریبنده‌تر از آنچه به نظر می‌رسد.

24- A Thousand and One

معرفی بهترین فیلم 2023 تا به اینجای سال مجله بدونیم 23

اولین فیلم 2023 بلند ای وی راکول یعنی A Thousand and One  فوق العاده است، نه تنها داستان اینز یک مادر (تیانا تیلور) و پسرش تری (آرون کینگزلی آدتولا، ایون کورتنی و جوزیا کراس) را در طول این دوره روایت می کند بلکه تلاش می‌کند تا اصالت‌گرایی را که در قرن بیست و یکم شهر نیویورک را اشغال کرده است، به نمایش بگذارد. داستان فیلم تلاش برای یافتن کمک جهت عبور از مشکلاتی که زندگی بر سر راه ما قرار می دهد را نشان می دهد و بازی فوق العاده تیانا تیلور آن را زیباتر کرده.

25- You Hurt My Feelings

معرفی بهترین فیلم 2023 تا به اینجای سال مجله بدونیم 24

جولیا لوئیس دریفوس در کنار توبیاس منزیس در درام مستقل نیکول هولوفسنر You Hurt My Feelings بازی می کند، فیلمی که به دنبال تعادل بین صداقت و تشویق در ازدواج است. دنیای بث (لوئیس-دریفوس) وقتی می شنود که همسرش دان (منزیس) کتابی را که او دو سال در حال نوشتنش بوده مزخرف می خواند خراب می شود. این اظهار نظر دان موجب می شود بث به هرچه تا به حال از همسرش شنیده شک کند. تمام داستان های درون فیلم از رابطه دان (اون تیگ) پسر خانواده با پدر و مادرش تا تلاش‌های دان برای جلب رضایت مشتریانش و چالش‌های بث با خواهرش سارا (مایکل واتکینز) و مادر جورجیا (جنی برلین) همگی دیدگاه‌های این افراد در مورد پسرش اصلی فیلم است- مرز بین تشویق و فریب کجاست؟

نویسنده
حسام حداد

عاشق تولید محتوا هستم و بدونیم برام یک کار نیست ازش لذت می‌برم جدای اینا به بازی های کامپیوتری هم علاقه زیادی دارم، نظرا و انتقادای خودتونو می‌تونید از طریق تلگرام بهم بگید: @Mrhesi

مطالب مرتبط

pareidolia
پاریدولیا چیست ؟

پاریدولیا ، پدیده روانشناختی جالب که اکثر مردم با اون درگیر هستند . سلام به ...

فاطمه صالحی نیا

ماتریکس
آموزش خارج شدن از ماتریکس در 3 مرحله

خارج شدن از ماتریکس چگونه امکان پذیر است ؟  این سوالی هست که این روز ...

فاطمه صالحی نیا

ترجمه آهنگ - Little Dark Age
ترجمه آهنگ Little Dark Age از MGMT

Little Dark Age اولین سینگل از چهارمین آلبوم MGMT هست با همین نام. این آهنگ اولین بار در برنامه Today’s World Record مورد استفاده قرار گرفت و دقیقا توی همون روز هم موزیک ویدئو آهنگ منتشر شد.

حسام حداد

رابطه عاشقانه
چگونه یک رابطه عاشقانه سالم داشته باشیم ؟

رابطه عاشقانه و چگونگی کنترل کردن آن. هلووو گایز های بی همتا ! امیدوارم اگه داخل ...

فاطمه صالحی نیا

2 دیدگاه دربارهٔ «معرفی بهترین فیلم 2023 تا به اینجای سال»

دیدگاه خود را بنویسید