عوامل مؤثر بر قیمت جرثقیل سقفی ۱۰ تن: بررسی و تحلیل

اگر قصد خرید جرثقیل سقفی ۱۰ تن را دارید، احتمالاً بار‌ها در مورد قیمت تمام شده آن کنجکاو شده‌اید. قیمت جرثقیل سقفی ۱۰ تن برای افرادی که قصد خرید این جرثقیل را برای کسب و کار خود دارند بسیار مهم است. زیرا از طریق دریافت قیمت دقیق می‌توانند برای بودجه خود برنامه‌ریزی کرده و در برخی از هزینه‌ها صرف نظر کنند.

مسأله این است که قیمت این جرثقیل‌های سقفی، یک رقم یکسان و ثابت نیست. زیرا جرثقیل سقفی با توجه به ویژگی‌هایی که دارد، می‌تواند قیمت‌های متفاوتی داشته باشد.

قیمت جرثقیل سقفی ۱۰ تن چقدر است؟

عوامل مؤثر بر قیمت جرثقیل سقفی ۱۰ تن: بررسی و تحلیل مجله بدونیم 1

همان طور که در بخش قبلی اشاره کردیم، قیمت جرثقیل سقفی ۱۰ تن همانند سایر جرثقیل‌های دیگر به عوامل مختلفی وابسته است. نوع برند، طول دهانه سالن، کیفیت ساخت جرثقیل، نوع جرثقیل، نو بودن یا استوک بودن و… جزء این عوامل‌اند.

البته جرثقیل‌هایی که تناژ بار قابل حمل آن‌ها ۱۰ تن است، مسلماً قیمت بیشتری نسبت به جرثقیل‌هایی با ظرفیت کمتر دارند. هر چه ظرفیت حمل بار یک جرثقیل بیشتر باشد، به معنی قدرت بیشتر آن جرثقیل است. درنتیجه قیمت خرید آن نیز افزایش می‌یابد.

در ادامه می‌خواهیم پارامتر‌های مختلف مؤثر در قیمت جرثقیل سقفی ۱۰ تن را با هم بررسی کنیم.

قیمت خرید جرثقیل سقفی ۱۰ تن با توجه به نوع برند

برند تأثیر مهمی در قیمت جرثقیل سقفی ۱۰ تن دارد. شرکت‌های مختلف بر اساس استاندارد‌های ویژه یا محصولات خود را می‌سازند. در واقع این تفاوت است که موجب تفکیک برند‌های مختلف از هم می‌شود. محصولات برخی از برند‌های کیفیت ساخت خیلی بالاتری داشته و مجهز به قدرتمندترین موتور گیربکس‌ها هستند. درنتیجه قیمت جرثقیل‌های این برند‌ها گرانتر هستند. برند‌های آلمانی و بلغاری جزء این برند‌ها می‌باشند.

در مقابل محصولات برخی دیگر از برند‌ها کیفیت ساخت متوسطی داشته و از قدرت مناسبی برخوردار هستند. قیمت این برند‌ها ارزان‌تر از بقیه است. برند‌های ژاپنی و چینی جزء این برند‌ها هستند.

قیمت جرثقیل سقفی ۱۰ تن با توجه به کیفیت ساخت

کیفیت ساخت در قیمت جرثقیل سقفی ۱۰ تن نقش ویژه‌ای دارد. در واقع این کیفیت ساخت می‌تواند به برند جرثقیل نیز ربط داشته باشد. شرکت‌های معتبر جهانی از بهترین، محکم‌ترین و باکیفیت‌ترین متریال‌ها برای ساخت جرثقیل‌های خود بهره می‌برند. در نتیجه این جرثقیل‌ها استهلاک بسیار کمی داشته و می‌توانند مقاومت خوبی در شرایط کاری سخت از خود نشان دهند. طول عمر و دوام بالا از مشخصات اصلی این جرثقیل هاست. ترولی با سرعت مناسب، سیم بکسل با کیفیت، موتور گیربکس قوی و… از نشانه‌های کیفیت ساخت بالا می‌باشند. جرثقیل‌هایی با کیفیت ساخت پایین‌تر، دارای قیمت خرید کمتری هستند. اما در طول استفاده دارای هزینه‌های تعمیر زیادی می‌باشند.

قیمت جرثقیل سقفی ۱۰ تن یک پل

عوامل مؤثر بر قیمت جرثقیل سقفی ۱۰ تن: بررسی و تحلیل مجله بدونیم 2

یکی دیگر از عوامل مؤثر در قیمت جرثقیل سقفی ۱۰ تن، نوع جرثقیل سقفی است. این جرثقیل‌ها در انواع یک پل و دوپل ساخته می‌شوند. جرثقیل‌های تک پل برای سالن‌هایی با طول دهانه کمتر از ۲۵ متر مناسب هستند.

این جرثقیل‌ها قادر نیستند به اندازه انواع دوپل بار را تا ارتفاع بالایی لیفتینگ کنند. همچنین طراحی و ساخت آن‌ها آسان بوده و به متریال زیادی نیاز نخواهد داشت. درنتیجه قیمت جرثقیل‌های سقفی یک پل بسیار ارزان‌تر است.

قیمت جرثقیل سقفی ۱۰ تن دوپل

قیمت جرثقیل سقفی ۱۰ تن دو پل بسیار بیشتر از انواع یک پل است. دقت کنید که برای ساخت این جرثقیل‌ها از دو پل استفاده می‌شود و بالابر در وسط پل‌ها قرار می‌گیرد. در نتیجه جرثقیل قادر است بار را تا ارتفاع زیادی بالا ببرد.

همچنین ظرفیت حمل بار این جرثقیل‌ها تا بالای ۱۰۰ تن هم می‌رسد. دقت کنید که هزینه طراحی و ساخت جرثقیل‌های دوپل بسیار بالاست. درنتیجه قیمت خرید جرثقیل سقفی ۱۰ تن نیز بالا می‌رود.

قیمت جرثقیل سقفی ۱۰ تن دست دوم (استوک)

یکی دیگر از عواملی که قیمت جرثقیل سقفی ۱۰ تن مستقیماً به آن وابسته است، نو بودن یا استوک بودن محصول است. مسلماً جرثقیل‌های نو دارای قیمت بیشتری نسبت به انواع دست دوم و استوک هستند. شما می‌توانید جرثقیل‌های دست دوم را با قیمت بسیار مناسب‌تر و ارزانتر از انواع نو خریداری کنید.

دقت کنید جرثقیل‌های دست دوم همان جرثقیل‌های کارکرده هستند.

قیمت انواع جرثقیل سقفی ۱۰ تن

عوامل مؤثر بر قیمت جرثقیل سقفی ۱۰ تن: بررسی و تحلیل مجله بدونیم 3