فرق ایمپلنت کره ای با آمریکایی در چیست ؟

کاشت ایمپلنت یکی از مهمترین کارهایی است که دندانپزشکان انجام می‌دهند. کشورهای آمریکا و کره در زمینه تولید ایمپلنت فعالیت‌های زیادی دارند و به همین دلیل می‌خواهیم فرق ایمپلنت کره ای با آمریکایی را بررسی کنیم. البته مقایسه این دو کشور تولید کننده ایمپلنت کار آسانی نیست. به عبارت بهتر نمی‌توانیم بگوییم یکی از این دو کشور بر دیگری برتری کامل دارد.

فرق ایمپلنت کره ای با آمریکایی در چیست ؟ مجله بدونیم 1

اگر ویژگی‌های این ایمپلنت‌ها را به صورت جزء به جزء مقایسه کنیم متوجه می‌شویم که هر کدام از آنها در یکی از ویژگی‌ها برتری دارند. برای اینکه ایمپلنت آمریکایی و کره‌ای را به طور دقیق مورد مقایسه قرار دهیم ابتدا بهتر است به صورت خلاصه با تولیدات هر کدام از این کشورها آشنا شویم. در ادامه ایمپلنت‌های کره‌ای و آمریکایی را بررسی کرده و آنها را مقایسه خواهیم کرد. برای اینکه فرق ایمپلنت کره ای با آمریکایی را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهیم، باید چندین پارامتر را مقایسه کنیم.

آشنایی با ایمپلنت کره‌ای

همانگونه که گفتیم برای اینکه فرق ایمپلنت کره ای با آمریکایی را بهتر متوجه شویم ابتدا لازم است به صورت اجمالی با تولیدات این کشورها آشنا شویم. ابتدا به سراغ ایمپلنت‌های کره‌ای می‌رویم. این محصولات در کشور ما محبوبیت بسیار زیادی دارند و اکثر دندانپزشکان ترجیح می‌دهند تولیدات کره را مورد استفاده قرار دهند. یکی از دلایل مهم این کار قیمت بسیار مناسب ایمپلنت کره‌ای در کنار کیفیت استاندارد آن است. قطعات این ایمپلنت در بازار داخلی ما در دسترس هستند و بابت تهیه آنها دندانپزشک دردسر چندانی نخواهد کشید. برندهای مختلفی در کشور کره تولید ایمپلنت را بر عهده دارند. یکی از معروف‌ترین آنها برند اوستم است که جزء ۱۰ برند مطرح جهان در این زمینه محسوب می‌شود. برخی از برندهای کره‌ای در کشورهای دیگر جهان هم فعالیت دارند. البته اگر به دنبال محبوب‌ترین برند تولید ایمپلنت کره‌ای هستید باید دنتیوم را به شما معرفی کنیم.

بررسی ایمپلنت آمریکایی

در ادامه بررسی فرق ایمپلنت کره ای با آمریکایی لازم است محصولات تولید شده در کشور آمریکا را مورد بررسی قرار دهیم. بعید است محصولی در آمریکا تولید شود و کیفیت مناسبی نداشته باشد. در مورد ایمپلنت هم این موضوع کاملاً صدق می‌کند. ایمپلنت‌های آمریکایی در مقایسه با محصولاتی که در دیگر کشورها تولید می‌شوند بالاترین ماندگاری و مقاومت را دارند. طبیعتاً مردم هم علاقه دارند از این نوع ایمپلنت استفاده کنند. در کشور آمریکا نیز همانند کره برندهای مختلفی در زمینه تولید ایمپلنت فعالیت دارند. شاید معروف‌ترین تولید کننده ایمپلنت آمریکایی نوبل بیوکر باشد. ایمپلنت‌هایی که این شرکت تولید می‌کند از جنس تیتانیوم هستند. ویژگی خاص ایمپلنت نوبل بیوکر این است که در تولیدات آن سه تاج دندان روی ایمپلنت قرار داده می‌شوند. دیگر برند آمریکایی مهمی که به شما می‌توانیم معرفی کنیم زیمر است. این برند اعتبار و قدمت طولانی دارد و محصولات آن فوق العاده با کیفیت هستند. جالب است بدانید که این شرکت در تولید محصولات خود از ماده اولیه تانتالیوم استفاده می‌کند.

فرق ایمپلنت کره ای با آمریکایی؛ مقایسه طول عمر

اولین چیزی که در بررسی فرق ایمپلنت کره ای با آمریکایی آن را بررسی می‌کنیم، طول عمر ایمپلنت‌ها است. ایمپلنت‌های آمریکایی همانگونه که قبلاً هم اشاره کردیم بالاترین میزان ماندگاری و طول عمر را در میان ایمپلنت‌های جهان دارند. اگر شما روش اصولی برای بهداشت دهان و دندان خودتان داشته باشید می‌توانید ۲۰ تا ۳۰ سال این ایمپلنت‌ها را سالم نگه دارید. ایمپلنت‌های کره‌ای با اینکه میزان ماندگاری کمتری در مقایسه با ایمپلنت‌های آمریکایی دارند اما باز هم از شرایط نسبتاً خوبی برخوردار می‌باشند. در کمترین حالت این ایمپلنت‌ها ۱۵ سال برای شما دوام خواهند آورد. البته اگر در مورد این محصولات هم روش اصولی برای بهداشت آنها در نظر بگیرید ماندگاری آنها ممکن است در حد ایمپلنت‌های آمریکایی باشد.

فرق ایمپلنت کره ای با آمریکایی در چیست ؟ مجله بدونیم 2

کیفیت ایمپلنت آمریکایی بهتر است یا کره‌ای؟

پارامتر دیگری که در فرق ایمپلنت کره ای با آمریکایی به آن می‌پردازیم کیفیت محصولات است. کاملا مشخص است که ایمپلنت‌های کره‌ای در رده پایین‌تری از نظر کیفیت در مقایسه با ایمپلنت‌های آمریکایی قرار می‌گیرند. البته این موضوع اصلاً این معنا را نمی‌دهد که ایمپلنت‌های کره‌ای مرغوب نیستند و کیفیت خوبی ندارند. ایمپلنت‌های کره‌ای کیفیت مطلوب و مناسبی دارند و بسیاری از تکنولوژی‌های روز دنیا را برای تولید فیکسچرها و اباتمنت‌های خود مورد استفاده قرار می‌دهند. با این وجود وقتی آنها را در مقایسه با ایمپلنت‌های آمریکایی نگاه می‌کنیم کاملاً متوجه می‌شویم که نمونه‌های آمریکایی در شرایط بسیار بهتری قرار دارند.

ویژگی مهم ایمپلنت‌های آمریکایی این است که هر بیماری با شرایط لثه متفاوت می‌تواند از آنها استفاده کند. برندهای این کشور توانسته‌اند برای بافت‌های استخوانی ضعیف و تحلیل رفته بهترین ایمپلنت‌ها را با مناسب‌ترین فیکسچر تولید کنند.

بررسی پارامتر قیمت در فرق ایمپلنت کره ای با آمریکایی

سومین فاکتوری که در بررسی فرق ایمپلنت کره ای با آمریکایی به آن خواهیم پرداخت، قیمت محصولات است. شاید تنها فاکتوری که ایمپلنت کره‌ای نسبت به آمریکایی برتری کامل داشته باشد، قیمت محصولات است. دلیل محبوبیت ایمپلنت کره‌ای در کشور ما نیز همین موضوع می‌باشد. ایمپلنت‌های آمریکایی به دلیل اینکه از قطعات با کیفیت‌تر و سطح بالاتری استفاده می‌کنند قیمت به مراتب بیشتری دارند.

البته پایین بودن قیمت ایمپلنت کره‌ای در مقایسه با نمونه آمریکایی به معنای ارزان بودن آن نیست. ایمپلنت‌هایی که توسط برندهای کره‌ای تولید می‌شوند با توجه به کیفیتی که دارند مقرون به صرفه هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت ایمپلنت کره ای و آمریکایی می توانید از صفحه ( https://markazimplant.com/%d8%a7%db%8c%d9%85%d9%be%d9%84%d9%86%d8%aa/ ) دیدن فرمایید.

فرق ایمپلنت کره ای با آمریکایی در چیست ؟ مجله بدونیم 3

دسترسی به کدام ایمپلنت در ایران راحت‌تر است؟

باید این پارامتر را هم در فرق ایمپلنت کره ای با آمریکایی بررسی کنیم که دسترسی به کدام محصول در بازار ایران آسان‌تر می‌باشد. قطعاً همه ما می‌دانیم که کشور ما تحت تحریم‌های بین‌المللی قرار دارد و به همین دلیل فقط تعداد محدودی از برندهای معروف آمریکایی محصولات خود را روانه بازار ایران می‌کنند. با توجه به همین نکته ما نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که دسترسی به محصولات آمریکایی در ایران آسان باشد. همین ایمپلنت‌های محدود هم فقط در دسترس تعدادی از دندانپزشکان هستند و قیمت بسیار بالایی دارند.

با این وجود، تقریبا تمام برندهای معروف کره، ایمپلنت‌های خود را در بازار ایران به فروش می‌رسانند. به همین دلیل است که اکثر دندانپزشکان داخلی ترجیح می‌دهند محصولات در دسترس کره‌ای را برای بیماران خود مورد استفاده قرار دهند. ضمناً باید این نکته را مد نظر قرار دهید که قطعات ایمپلنت‌های کره‌ای هم در بازار ایران به راحتی قابل خریداری هستند. این در حالیست که اگر مشکلی برای ایمپلنت آمریکایی شما به وجود بیاید شاید مجبور شوید برای تهیه قطعه آن بازارهای خارجی را جستجو کنید.

نویسنده
ریپورتاژ بدونیم

مطالب مرتبط

دانلود آهنگ مهیار بیشتر از همیشه
دانلود آهنگ مهیار بیشتر از همیشه + کاملترین متن

دانلود آهنگ مهیار بیشتر از همیشه به همراه پخش آنلاین و کاملترین متن در گوگل ...

فاطمه صالحی نیا

دانلود آهنگ هی قصه 
دانلود آهنگ هی قصه کنیس و اما + متن کامل

از کنیس و اما به همراه پخش آنلاین و متن کامل در وب سایت بدونیم. ...

فاطمه صالحی نیا

نحوه ست کردن زیورآلات مردانه با یکدیگر

چکیده : ست کردن جواهرات مردانه یک راه سرگرم کننده و جذاب برای تقویت استایل ...

ریپورتاژ بدونیم

هوش مصنوعی
10فکت جالب در باره هوش مصنوعی که نمی دانستید

هوش مصنوعی در آینده چطور به ما کمک می کنه؟

فاطمه صالحی نیا