از ۰ تا ۱۰۰ امور برندگان لاتاری

لاتاری یک برنامه مهاجرتی برای اخذ اقامت دائم آمریکا است و افرادی که در این قرعه‌کشی بزرگ برنده می‌شوند، می‌توانند به‌عنوان متقاضی مهاجرت برای دریافت گرین‌کارت آمریکا اقدام کنند. اگرچه برنده شدن در این قرعه‌کشی بزرگ شانس بزرگی برای متقاضیان مهاجرت محسوب می‌شود، اما برنده شدن در لاتاری صرفاً به‌معنای دریافت ویزای گرین‌کارت نیست. برندگان لاتاری باید با صفر تا صد مراحل بعد از برنده شدن آشنا بوده و فرایند اخذ ویزا را به‌صورت کامل و دقیق پیش ببرند. با‌توجه ‌به این‌که برندگان لاتاری برنامه‌ریزی قبلی برای مهاجرت را ندارند، باید در مدت‌زمان محدودی که تعیین‌شده بدون سردرگمی و بادقت زیاد مراحل اداری خود را برای گرفتن ویزا پشت‌سر بگذارند. با ما همراه باشید تا صفر تا صد امور برندگان لاتاری را بعد از برنده شدن در قرعه‌کشی بررسی کنیم.

مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری

برنده شدن در این قرعه‌کشی تنها نیمی از مسیر مهاجرت محسوب می‌شود. برای این‌که بتوانید نیمه دوم را نیز باموفقیت پشت‌سر بگذارید، باید با آگاهی و مهارت بالا از موقعیت به‌دست‌آمده استفاده کنید. کوچک‌ترین بی‌توجهی در فرایند اخذ ویزا شما را با چالش‌های زیادی همراه می‌سازد. قبل از هرچیزی باید بدانید که زمان چندانی برای اخذ ویزا ندارید و ورود به خاک آمریکا هم برای برندگان لاتاری شانسی و اتفاقی نیست. از مراحل مهم بعد از برنده شدن در این شانس‌آزمایی می‌توان به دریافت کیس نامبر، تهیه و ترجمه مدارک، تکمیل فرم برندگان قرعه‌کشی لاتاری، تعیین وقت برای مصاحبه در سفارت آمریکا، انجام مراحل مدیکال، مصاحبه حضوری در سفارت و مواردی از این قبیل اشاره کرد. در ادامه به‌صورت مختصر این مراحل را شرح می‌دهیم.

از ۰ تا ۱۰۰ امور برندگان لاتاری مجله بدونیم 1

تهیه و ترجمه مدارک لازم

اولین و مهم‌ترین گامی که برندگان لاتاری باید بعد از برنده شدن بردارند، تهیه مدارک لازم و ترجمه آن‌ها است. با‌توجه ‌به این‌که این پروسه زمان‌بر است، باید حتماً در تهیه مدارک دقت کافی داشته باشید. درصورتی‌که مدارک شما ناقص باشد، شانس دوباره‌ای برای گرفتن ویزا نخواهید داشت. از آن‌جاکه زمان محدودی برای گرفتن ویزا دراختیار دارید، عدم تکمیل مدارک فرصت طلایی شما را از بین می‌برد. از مدارک موردنیاز برای اخذ گرین‌کارت می‌توان به پاسپورت، شناسنامه، مدارک تحصیلی، مدارک مبتنی‌بر تایید سابقه کار و عدم سوء‌پیشینه، سند ازدواج، مدارک مالی و غیره اشاره کرد.

تکمیل فرم درخواست ویزای مهاجرت

تکمیل فرم درخواست ویزای مهاجرت DS-260 برای برندگان لاتاری اهمیت ویژه‌ای دارد. این فرم باید به زبان انگلیسی پر شود و مشخصات خواسته شده به‌صورت کامل درج گردد. این فرم باید به‌صورت صحیح و دقیق تکمیل شود. عدم تکمیل آن به‌معنی انصراف شما از دریافت ویزای گرین‌کارت است. هرچند تکمیل این فرم اهمیت زیادی دارد، اما تکمیل کردن سریع آن به‌منزله رزرو سریع‌تر زمان مصاحبه نیست. زمان مصاحبه سفارت آمریکا براساس کیس نامبر یا شماره پرونده لاتاری برندگان تعیین می‌شود.

مدیکال و واکسیناسیون

تمامی برندگان لاتاری باید قبل از مصاحبه واکسیناسیون کامل خود را انجام دهند تا درزمان مصاحبه، پزشک معتمد سفارت مدارک پزشکی آن‌ها را بررسی و تأیید کند. شما باید بعد از تزریق تمامی واکسن‌ها کارت واکسیناسیون بین‌المللی خود را دریافت کنید و آن را به پزشک سفارت تحویل دهید.

گواهی تمکن مالی و اسپانسر

متقاضیانی که در قرعه‌کشی لاتاری برنده می‌شوند، باید گواهی تمکن مالی و اسپانسر خود را به همراه سایر مدارک به سفارت آمریکا ارائه دهند. این گواهی ازطریق گردش حساب بانکی، پیشنهاد شغلی، ارزش‌گذاری ملک یا گرفتن اسپانسر به‌دست می‌آید. لازم است بدانید که گواهی تمکن مالی برای همه برندگان لاتاری لازم نیست، اما داشتن آن درزمان مصاحبه شانس شما را برای اخذ ویزا افزایش می‌دهد. ممکن است برخی از آفیسرها این مدارک را از شما درخواست کنند.

کارنت شدن کیس

شما باید به‌عنوان برنده لاتاری بعد از تکمیل فرم و مشخص کردن سفارت موردنظر، منتظر دریافت دعوتنامه برای مصاحبه باشید. برای این منظور باید صفحه ویزا بولتن را چک کنید. درصورتی‌که نام شما در ویزا بولتن‌های وزارت امور خارجه یا همان مجلات اداره کنسولگری اعلام شود، ویزای شما کارنت شده و زمان رسیدگی به پرونده و حضور در سفارت برای مصاحبه رسیده است. شما می‌توانید این مجلات را در سایت رسمی وزارت امور خارجه آمریکا دریافت کنید.

مصاحبه سفارت

بعد از کارنت شدن ویزا، تاریخ حضور در سفارت به آدرس ایمیل شما ارسال می‌شود و شما باید درزمان تعیین‌شده ازسوی سفارت درمحل مصاحبه حاضر شوید. هنگام مصاحبه نیز باید اصل تمام مدارک گرین‌کارت و ترجمه انگلیسی آن، نتایج کمیسیون پزشکی و دعوتنامه مصاحبه را به همراه داشته باشید.

مرحله کلیرنس

بعد از این‌که مصاحبه سفارت آمریکا را انجام دادید، باید منتظر تأییدصلاحیت خود باشید. پروسه آنالیز سوابق برندگان لاتاری و تأییدصلاحیت آنها در وزارت خارجه آمریکا انجام می‌شود. درصورتی‌که در درخواست برنده لاتاری شک و شبه‌‌ای وجود داشته باشد، پرونده او برای بررسی‌های دقیق‌تر وارد مرحله کلیرنس می‌شود. در این مرحله برای بررسی احتمال اتهام به برنده لاتاری از بابت جاسوسی و مواردی از این قبیل تحقیقات لازم انجام می‌شود.

صدور ویزا

درصورتی‌که پرونده متقاضی مهاجرت به آمریکا مشکلی نداشته باشد و تمامی مراحل دریافت ویزا به‌صورت کامل انجام شده باشد، برنده لاتاری می‌تواند ویزا را دریافت کند. برندگان مسابقه لاتاری بعد از اخذ ویزا ۶ ماه فرصت دارند که وارد خاک آمریکا شوند. درغیر‌این‌صورت ویزای لاتاری آن‌ها باطل می‌شود.

از ۰ تا ۱۰۰ امور برندگان لاتاری مجله بدونیم 2
جمع‌بندی

در این مطلب راجع‌به امور مربوط به بعد از برنده شدن در لاتاری صحبت کردیم. افرادی که در لاتاری شرکت می‌کنند، هیچ برنامه‌ریزی از پیش تعریف‌شده برای مهاجرت به آمریکا ندارند و تنها می‌خواهند که شانس خود را در این قرعه‌کشی بزرگ امتحان کنند. درصورتی‌که متقاضیان مهاجرت در لاتاری برنده شوند، باید در فرصت محدودی که دارند، اقدامات لازم برای اخذ ویزا را انجام دهند. در‌صورتی‌که برندگان لاتاری با امور مربوط به اخذ ویزا آشنایی نداشته باشند و یا این پروسه را با بی‌توجهی و کم‌دقتی طی کنند، شانس خود را برای ورود به خاک آمریکا از دست خواهند داد؛ به‌ همین خاطر بهتر است که برای طی کردن مراحل اخذ ویزای گرین‌کارت از خدمات یک موسسه مهاجرتی متخصص استفاده کنید.

نویسنده
ریپورتاژ بدونیم

مطالب مرتبط

دانلود آهنگ دایان چهارشنبه سوری
دانلود آهنگ دایان چهارشنبه سوری | کیفیت 320 | کاملترین لیریک

دانلود آهنگ دایان چهارشنبه سوری به همراه پخش آنلاین، کیفیت اصلی 320 و کاملترین لیریک ...

فاطمه صالحی نیا

دانلود آهنگ معین زد تن صدات
دانلود آهنگ معین زد تن صدات + کاملترین متن

دانلود آهنگ معین زد تن صدات به همراه پخش آنلاین با کیفیت بالا و متن ...

فاطمه صالحی نیا

چطور در فارکس معامله کنیم؟

بروکر فارکس چیست؟ بروکر فارکس یا کارگزار فارکس، یک شرکت است که به عنوان واسطه‌ای ...

ریپورتاژ بدونیم

دانلود آهنگ علیرضا طلیسچی بی پناهی
دانلود آهنگ علیرضا طلیسچی بی پناهی + کاملترین متن

دانلود آهنگ علیرضا طلیسچی بی پناهی به همراه پخش آنلاین با کیفیت فوق العاده و ...

فاطمه صالحی نیا

دیدگاه خود را بنویسید