اسپیس فریم نمایشگاهی چیست و چه خصوصیاتی دارد؟

چکیده : اسپیس فریم نوعی سازه است که از اتصال پایه‌هایی با الگوهای هندسی مختلف تشکیل شده است. این سازه‌ها در معماری و مهندسی سازه کاربرد دارند و به خاطر داشتن سختی و مقاومت بالا در برابر نیروهای کششی و فشاری، بسیار بادوام هستند.

اسپیس فریم نوعی سازه است که از اتصال پایه‌هایی با الگوهای هندسی مختلف تشکیل شده است. این سازه‌ها در معماری و مهندسی سازه کاربرد دارند و به خاطر داشتن سختی و مقاومت بالا در برابر نیروهای کششی و فشاری، بسیار بادوام هستند.

اسپیس فریم‌ها همچنین از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه هستند و جزو سبک‌ترین سازه‌های فولادی محسوب می‌شوند. اگر شما علاقه‌مند به آشنایی با اسپیس فریم نمایشگاهی، سازه اسپیس و مزایای آن هستید، می‌توانید با ما تا پایان این مقاله همراه شوید. در این مقاله به معرفی اجمالی این سازه‌ها و گروه تولیدی صنعتی اسپیس فریم خواهیم پرداخت.

اسپیس فریم نمایشگاهی چیست و چه خصوصیاتی دارد؟ مجله بدونیم 1

چه کاربردهایی برای اسپیس فریم نمایشگاهی وجود دارد؟

نمایشگاه‌ها و کنفرانس‌ها امکانی فوق‌العاده برای ارتقای شرکت شما و برقراری ارتباط مستقیم با قراردادکنندگان یا همکاران احتمالی است. اما برای موفق شدن در این نوع رویدادها باید بتوانید خلاقیت خود را به نمایش بگذارید.

غرفه‌ای که از نظر ظاهری جذاب باشد، نه تنها می‌تواند توجه بازدیدکنندگان را جلب کند، بلکه برند شما را نیز در ذهن آن‌ها ماندگار کند. بنابراین، اهمیت چیدمان فضای نمایشگاهی را نباید نادیده گرفت. زیرا این یکی از عوامل مؤثر در شناسایی برند شما است.

با این روش می‌توانیم افراد زیادی را به دیدن غرفه و آگاهی بیشتر از محصولاتی که ارائه می‌کنیم، وادار کنیم. در زیر به مهم‌ترین کاربردهای این محصول نمایشگاهی اشاره کرده‌ایم که شامل موارد زیر است:

ایجاد سالن‌های تونل‌مانند در نمایشگاه؛

طراحی و ساخت غرفه‌ها و استیج‌ها با اشکال و اندازه‌های مختلف؛

تزیین غرفه در قسمت‌های متفاوت نمایشگاه با رعایت برند شخصی شما؛

افزایش جذابیت غرفه برای نشان دادن برند و جلب مشتریان بهتر؛

نصب آسان در سایزهای مورد نظر.

فواید اسپیس فریم نمایشگاهی

این سازه‌های ساده از لحاظ ساختار جالب و محکم هستند. اسپیس‌های نمایشگاهی هنگامی که با روشی خاص طراحی می‌شوند می‌توانند نواحی بسیاری را پوشانند. این سازه، علاوه بر آن دارای ویژگی‌های خمیدگی قابل تغییر نیز است. قاب‌های فضایی یک خصوصیت مشترک در ساخت و سازهای امروزی هستند که معمولا با حمایت کمتر در سقف‌های امروزی ساختما‌ن‌های بازرگانی و صنعتی بزرگ دیده می‌شوند.

یکی از بهترین فواید سازه‌های قاب، آسانی در ساخت آنهاست. در ادامه به این سازه و برتری آن نسبت به سازه سنتی اشاره می‌شود. برتری Space frameهای این گروه سازنده صنعتی به شرح زیر است:

اسپیس فریم نمایشگاهی چیست و چه خصوصیاتی دارد؟ مجله بدونیم 2

  سادگی و زیبایی منحصر به فرد

سازه‌های Space frame نمایشگاهی از لحاظ معماری جذاب، زیبا و باارزش هستند و به همین علت بسیاری از معماران، آن‌ها را در سالن‌ها، مراکز اجتماعی و … به نمایش می‌گذارند؛ حتی از سازه‌های فضایی در نمای ساختمان نیز استفاده می‌کنند.

انعطاف‌پذیری

با استفاده از قاب‌های فضایی (Space frame) گروه اسپیس فریم‌ می‌توان شکل‌های هندسی متفاوتی را با طرح‌های گوناگون معماری طراحی و تولید کرد و پیکربندی مطلوب معمار را ارائه کنیم. این شکل‌ها، شامل شکل صاف، خم، طاق‌های بشکه‌ای، گنبد، چتر، هرم، سینوسی و … است.

امکان چسبیدن چند آویز از سقف یک

با توجه به ظرفیت باربری بالا و همچنین گره‌های متعدد در فاصله‌های زمانی منظم، امکان انعطاف طراحی برای اتصال چند آویز در هر نقطه دلخواه وجود دارد؛ در نتیجه آثار معماری منحصربه‌فردی را خلق می‌کند.

ضریب ایمنی بالا

ضریب ایمنی بالا، طراحی یک سازه ایمن، زیبا و مستحکم یک پارامتر مهم برای هر غرفه‌دار است. از آنجایی که اسپیس فریم‌های گروه سازنده اسپیس فریم دارای خصوصیات منحصربه‌فردی هستند، سازه‌های زیادی با آنها قابل مقایسه نیستند.

مقایسه اسپیس فریم نمایشگاهی و داربست نمایشگاهی

اسپیس فریم نمایشگاهی یا داربست نمایشگاهی؟ کدام بهتر است؟ این سوال را می‌بایست خودتان با توجه به نوع فعالیت‌تان پاسخ دهید. به‌طور کلی، اسپیس فریم‌ها در مناطق مختلف، خاصیت و استحکام خود را حفظ می‌کنند و به شکل اولیه خود باقی می‌مانند.

اگر به ظاهر غرفه خود اهمیت می‌دهید، بهتر است از اسپیس‌های نمایشگاهی برای به نمایش گذاشتن حرفه، محصولات، برند و … خود استفاده کنید. داربست‌های نمایشی به زیبایی و ظرافت سازه‌های اسپیس نیستند. در ادامه این بخش از مقاله به مقایسه داربست‌های نمایشی و سازه‌های اسپیس پرداخته‌ایم که از جمله مهم‌ترین مقایسه‌های آن‌ها عبارت‌اند از:

داربست‌ها معمولا شامل لوله‌های زنگ‌زده هستند و به اندازه اسپیس فریم‌ها زیبا نیستند؛

برای ساخت اسپیس نمایشگاهی به نیروی متخصص نیاز است؛ در صورتی که نصب داربست‌ آسان‌تر بوده و افراد به تخصص در این زمینه نیاز ندارد؛

نصب سازه‌های اسپیس‌های نمایشگاهی نسبت به داربست‌های نمایشگاهی به زمان بیشتری احتیاج دارد؛

هزینه نصب داربست‌ها نسبت به سازه‌های اسپیس کمتر است؛

از داربست‌ها نمی‌توان در تمامی فضاها (اماکن سرپوشیده) استفاده کرد؛

اسپیس‌های نمایشگاهی نسبت به داربست‌های نمایشگاهی از انواع مختلفی برخوردارند (کروی، صاف و …) که در میزان هزینه شما برای راه‌اندازی غرفه تاثیر می‌گذارند.

اجزا و کاربردهای کلی سازه اسپیس نمایشگاهی

یک ساختار سازه اسپیس نمایشگاهی بسته به نوع آن معمولاً از چندین عنصر مختلف تشکیل شده است. مهم‌ترین اجزای سازه اسپیس فریم اعضای محوری یا لوله‌ها هستند. این لوله‌ها می‌توانند دارای بخش‌های توخالی باشند که برای اتصال لوله‌ها به یکدیگر استفاده می‌شود.

چهار نوع اتصال‌دهنده اصلی وجود دارد که شامل گنبد نیمکره‌ای، گره لوله‌ای، تیک تریود و گره می‌شود. این سازه‌ها موارد کاربردی متفاوتی دارند (بیشتر برای ساختمان‌های بزرگ بدون ستون مورد استفاده قرار می‌گیرند) که عبارت‌اند از:

موزه‌ها

کارخانه‌ها

انبارها

مراکز خرید

سالن‌های کنفرانس

ورزشگاه‌ها

سالن‌های نمایش

استخرهای شنا

فرودگاه‌ها

اسپیس فریم نمایشگاهی چیست و چه خصوصیاتی دارد؟ مجله بدونیم 3

موارد اجاره اسپیس و کاربردهای آن

همان‌گونه که در ابتدا نیز به آن اشاره نمودیم، افراد برحسب نوع شغل، بازار هدف، نیاز و توان مالی اقدام به اجاره اسپیس می کنند؛ بدین‌ترتیب موارد کاربرد و اجاره اسپیس فریم، مشاغل مختلفی را شامل می‌شود و در هر یک از آن‌ها، وظیفه ثابت و مشخصی را برعهده دارد. بعضی از اصلی‌ترین کاربردهای اجاره انواع اسپیس فریم به شرح زیر عبارت است از:

۱- ساخت‌و‌ساز سالن‌های همایش و نمایشگاه

در بسیاری از موارد هدف از اجاره اسپیس، برگزاری نمایشگاه و همایش‌های مختلف است؛ از‌این‌رو علاقه‌مندان به این بخش بر اساس نوع شغل و زمینه فعالیت، اقدام به اجاره کردن اسپیس فریم‌های مختلف می‌کنند. همواره به یاد داشته باشید که قیمت اجاره اسپیس بر اساس نوع کسب‌و‌کار، ابعاد محیط و مدت‌زمان اجاره متفاوت است. به همین سبب زمان درخواست اجاره و استفاده از این سازه پرکاربرد، حتماً تمامی جوانب را بسنجید و سپس بهترین آن‌ها را برای راه‌اندازی و برگزاری انواع همایش و نمایشگاه انتخاب نمایید.

۲- ساخت غرفه‌های کوچک و بزرگ

با توجه به اینکه در نقاط مختلف کشور هر‌ساله شاهد برگزاری غرفه‌های خوراک، پوشاک، فناوری، محصولات پزشکی، کتاب، تجهیزات بهداشتی، اختراعات نخبگان و غیره هستیم، ساخت غرفه اهمیت فراوانی دارد و تا‌به‌حال نیز به‌واسطه اجاره اسپیس فریم، غرفه‌های متعددی دایر گردیده است. خاطر‌نشان می‌شود که در این‌خصوص نیز دو نوع غرفه فضای باز و بسته وجود دارد و به همین جهت صاحبان مشاغل و متقاضیان برگزاری غرفه، براساس نوع شغل و محصولاتشان، بهترین نوع غرفه را از نظر ساختار، سرعت نصب و قیمت انتخاب می‌کنند.

۳- ساخت قاب بنر

بنرها از‌جمله روش‌های تبلیغاتی مفید و مؤثر در سطح شهر هستند؛ از‌این‌رو قرارگیری صحیح و مناسب آن‌ها جهت دسترسی مخاطبان بسیار مهم است؛ بدین‌ترتیب یکی از اصلی‌ترین موارد اجاره اسپیس، به ساخت انواع قاب بنر با اندازه‌های مختلف اختصاص یافته است. در‌صورتی‌که قصد اجاره این محصول برای ساخت انواع بنر را دارید، حتماً به ابعاد و اندازه بنر دقت نموده و سپس بهترین اسپیس فریم را انتخاب کرده و اجاره کنید.

۴- اسپیس بنر

با توجه به تحقیقات و بررسی‌های صورت‌گرفته، بیشترین درصد اجاره اسپیس، به اجرای انواع اسپیس بنر اختصاص یافته و صاحبان مشاغل مختلف جهت معرفی محصولات، خدمات، اختراعات و سایر اطلاعات موجود با مخاطب، از اسپیس بنر استفاده می‌کنند.

۵- پارتیشن‌بندی نمایشگاه‌ها

نصب سریع و آسان اسپیس فریم‌ها سبب‌شده تا به‌راحتی بتوان فضای نمایشگاه و سالن‌های همایش را به بخش‌های مختلف تقسیم‌بندی کرد؛ بدین‌صورت که از اسپیس فریم به‌عنوان یک دیوار جداکننده برای به‌وجود آوردن قسمت‌های مختلف در نمایشگاه بر اساس نوع محصول و خدمات مختلف استفاده می‌شود.

۶- ساخت انباری در حیاط و پشت‌بام

به‌واسطه اجاره اسپیس در هر مکانی که بخواهید، می‌توانید انباری درست کنید. در این‌خصوص بیشترین درصد ساخت انبار به حیاط و پشت‌بام اختصاص یافته و با استفاده از این سازه کاربردی به‌راحتی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌توان انباری در ابعاد مختلف و با قیمت ارزان احداث کرد.

۷- ساخت موکب و ایستگاه صلواتی

در ایام سوگواری اهل بیت و ولادت آن‌ها، در اقصی نقاط کشور موکب‌ها و ایستگاه های صلواتی توسط مردم به صورت خودجوش دایر میشود. با اسپیس فریم میتواندر کوتاهترین زمان ایستگاه صلواتی و موکب دایر کرد. بهترین نوع سازه جهت ساخت موکب و ایستگاه صلواتی، اسپیس است.

نویسنده
ریپورتاژ بدونیم

مطالب مرتبط

مرکز تخصصی دمپینگ خودرو

چکیده : ورق دمپینگ خودرو به گونه‌ای طراحی شده است که این ارتعاشات و صداها ...

ریپورتاژ بدونیم

صدای خوانندگی
صدای خوانندگی فقط با استفاده از یک نی پلاستیکی!

صدای خوانندگی، از معدود صدا هایی هست که هر کسی که به موسیقی و خوندن ...

فاطمه صالحی نیا

دانلود آهنگ سامی بیگی و سیجل و سپهر خلسه ای جان | متن کامل

دانلود آهنگ سامی بیگی و سیجل و سپهر خلسه ای جان با امکان پخش آنلاین ...

فاطمه صالحی نیا

دانلود آهنگ روزبه بمانی تاریک
دانلود آهنگ روزبه بمانی تاریک | کاملترین لیریک

دانلود آهنگ روزبه بمانی تاریک به همراه پخش آنلاین با کیفیت بالا و کاملترین متن ...

فاطمه صالحی نیا

دیدگاه خود را بنویسید