کارهایی که یک زن واقعی نباید انجام دهد

برای بعضی ها رعایت اصول آداب و معاشرت دیگه قدیمی شده اما رفتار خوب و پسندیده هیچوقت از مد نمیفته. اگه می خواید تصویر خوبی از خودتون به عنوان یک خانم در جامعه داشته باشید باید بدونید که بعضی کارها و رفتارها رو نباید انجام بدید چون جلوه خوبی بهتون نمیده.

بدونیم لیستی از اشتباهات رفتاری آورده که یک زن واقعی هرگز نباید مرتکب این اشتباهات بشه. سعی کنید همه این موارد رو توی ذهنتون نگه د ارید تا تصویر خوبی از خودتون بسازید.

استفاده از لباس ها و اکسسوری های تقلبی بی کیفیت

رفتارهای مناسب یک خانم واقعی

نیاز نیست همه پولتون رو خرج لباس های گران قیمت و برند کنید. اما خریدن کپی های بی کیفیت و خیلی ارزون هم کار درستی نیست. پس اگه می خواید ظاهر خوبی نداشته باشید دنبال اجناس بی کیفیت و تقلبی برید. می تونید لباس هایی بخرید که هم شیک هستن و هم با کیفیت. برندهایی هم هستن که قیمت زیاد بالایی ندارن. شاید معروف نباشن اما زیبا و با کیفیت هستن.

اشتباهات مد

یک خانم واقعی هیچوقت ژاکت خیلی گشاد یا شلوارک خیلی تنگ نمیپوشه چون میدونه چجور لباس هایی مناسب استایل خودش انتخاب کنه. هیچوقت لباس های گشاد بخاطر راحت بودنشون نمیپوشه، لباس هاش رو باسلیقه و مناسب تیپ بدنیش انتخاب میکنه.

خمیده بودن

رفتارهای مناسب یک خانم واقعی

یکی از قوانین مهم برای خانم ها داشتن یک ژست خوبه. وقتی زیادی خمیده میشینید مثل این میمونه که دارید بار سنگینی رو میکشید. حالت درست نشستن شاید در اوایل کمی سخت باشه اما بعد از مدت کوتاهی به درست نشستن و درست راه رفتن عادت می کنید.

مراقب خود نبودن

یک زن واقعی همیشه مراقب خودش هست. ورزش میکنه، برنامه غذایی سالمی داره، مراقب سلامت پوستش هست و در صورت لزوم به پزشک مشاور مراجعه میکنه.

آرایش زیاد

رفتارهای مناسب یک خانم واقعی

یک زن واقعی مراقب پوستش هست به همین دلیل پوست خوبی داره. اون همیشه زیباست حتی بدون آرایش.

رفتارهای عصبی

یک زن واقعی میدونه چجوری عادت های عصبیش رو کنترل کنه و هیچوقت با بازی کردن با موها، تکان دادن پاها و هر رفتار دیگه ای که بی قراریش رو نشون میده ظاهرش رو از بین نمیبره. هیچوقت به چیزهای کوچیک گیر ندید. یک زن واقعی برای هر کاری وقت به اندازه کافی داره.

تمام کردن ظرف سوپ

رفتارهای مناسب یک خانم واقعی

برای خوردن یک قاشق آخر ظرف سوپ باید ظرف رو کج کنید. رفتار درست غذا خوردن اینه که سوپ رو تا تهش نخورید. حتی اگه سوپ خیلی باشه باز هم نباید تا قاشق آخر رو بخورید.

بی ادبی و شایعه پراکنی

بی ادبی، شایعه پراکنی و ناله و شکایت کردن برای یک خانوم واقعی ممنوعه. و البته وقتش رو هم با گوش دادن به شایعه پراکنی ها و ناله و شکایت های دیگران نمیکشه.

بلند حرف زدن و بلند خندیدن

رفتارهای مناسب یک خانم واقعی

یک خانوم واقعی هنگام صحبت کردن مراقب تن صداش هست. بلند خندیدن و فریاد زدن و زبان توهین آمیز قابل پذیرش نیست. مخاطب شما چه مادربزرگ باشد، چه بچه ۳ ساله و چه رئیس جمهور باید با یک تن صدا حرف بزنید.

بحث کردن

یک زن واقعی عقاید خودش رو داره و ۱۰۰ درصد بهش اطمینان داره. اون هیچوقت عقایدش رو به دیگران تحمیل نمیکنه و درموردش بحث نمیکنهو وقتی همه چیز گفته شده چرا برای ثابت کردن خودش به دیگران خودش رو اذیت کنه؟

غذا خوردن در راه

رفتارهای مناسب یک خانم واقعی

قوانین آداب و معاشرت میگه هنگام غذا خوردن پشت میز باید از کارد و چنگال استفاده کرد. بنابراین حتی اگه عاشق پیتزا هستید اون رو توی رستوران سفارش ندید. اگه عجله دارید در حال راه رفتن چیزی نخورید این کار مناسب یک خانم واقعی نیست. باید طوری برنامه ریزی کنید که چند دقیقه ای حتی برای یک فنجان قهوه وقت داشته باشید.

بیش از حد ساده و بی غل و غش بودن

با غریبه ها صحبت کردن در مورد خودتان رفتار پسندیده ای برای یک خانم نیست. یک زن واقعی در برقراری ارتباط با دیران افراط نمیکنه. جزئیات زندگیش، کارش و افکارش رو برای دیگران بازگو نمیکنه.

تاخیر داشتن

بیشتر از ۱۵ دقیقه دیر کردن رفتار مناسبی برای یک خانم نیست چه در قرارهای کاری و چه در قرارهای خصوصی.

باز گذاشتن چتر برای خشک شدن

رفتارهای مناسب یک خانم واقعی

هیچوقت چتر رو برای خشک شدن باز رها نکنید. وقتی وارد خانه شدید چتر رو ببندید، تکونش بدید و آویزون کنید تا کاملا خشک بشه.

عافیت باشه در جواب عطسه

خیلی رایجه که در جواب عطسه دیگران میگیم عافیت باشه اما این جمله فقط  در مقابل دوستان و آشنایان نزدیک قابل قبوله. در مقابل غریبه ها عطسه ش رو نادیده بگیرید مثل این که هیچ اتفاقی نیفتاده.

رد کردن تعارف نوشیدنی و غذا از میزبان

یک زن واقعی هیچوقت تعارف غذا و نوشیدنی رو رد نمیکنه. اگه میزبان ازتون پرسید نوشیدنی چه چیزی میل دارید میتونید به جای این که توضیح بدید که میل به چیزی ندارید حداقل آب سفارش بدید.

فوت کردن غذا

رفتارهای مناسب یک خانم واقعی

فوت کردن غذا رفتار پسندیده ای نیست و یک خانم واقعی منتظر میمونه تا غذاش سرد بشه. یا غذا رو هم میزنه تا زودتر سرد بشه.

2 thoughts on “کارهایی که یک زن واقعی نباید انجام دهد

  1. یعنی ما زنا از کل خوشیای زندگی محروم باشیم تا نمونه باشیم؟؟؟؟؟!!!!!!
    خواهش میکنم مطلبو اصلاح کنید این مطلب برای زمانی مناسبه که مردا میخواستن معیارای زن گرفتنشونو تو ۵۰ سال پیش مشخص کنند پس با حساب این مطلب من زن نیستم چون دارم با شما بحث میکنم؟؟؟!!!!!

    1. خیلی دوس دارم بدونم کدوم یکی از موارد این متن جزء خوشیای شماست. استفاده از لباس های بی کیفیت؟ شایعه پراکنی؟ یا رفتارهای عصبی؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.