کارهایی که انسان های شاد انجام نمی دهند

شادی

کارهایی که انسان های شاد انجام نمی دهند

اصول شاد بودن را همه می دانیم: بیشتر بخندید، بیشتر تمرین کنید و بیشتر داوطلب شوید. اما اگر می خواهید که یک انسان شاد به معنای واقعی باشید، دانستن کارهایی که نباید انجام دهید بسیار مهم است. رفتارهایی که در متن زیر ذکر خواهم کرد را از زندگی خود حذف کنید تا همیشه خوشحال باشید.

شادی

انسان های شاد اکانت فیس بوک خود را دائما چک نمی کنند

این کار نوعی اعتیاد به شبکه های اجتماعی است. من به شخصه هیچگاه با پرسه زدن های بی هدف در فیس بوک حس خوشحالی نخواهم داشت. و بالعکس وقتی در یک موقعیت شاد هستم که فیس بوکم را چک نمی کنم. من در لحظه زندگی می کنم و به کاری که اکنون انجام می دهم و آنچه که اکنون هستم تمرکز می کنم. تحقیقاتی در این باب نشان داده است که کاربران فیس بوک ۳۹% نسبت به افرادی که کاربر فیس بوک نیستند کمتر حس خوشحالی دارند.

حذف کردن اپلیکیشن شبکه های اجتماعی اولین گام برای در لحظه بودن است. زیرا کمتر به چک کردن های احمقانه لحظه به لحظه ترغیب می شوید و یاد می گیرید که بدون این کارها آرامش بیشتری داشته باشید. درست مثل چک کردن ایمیل می ماند، حس استرسی که نمی خواهید هیچ کاری را ناتمام رهاکنید. وقتی همیشه استرس این را دارید که کاری هست که باید انجام دهید هیچوقت به آرامش نمی رسید.

انسان های شاد فراموش نمی کنند که باید استراحت کنند

یک برنامه ریزی روزانه شلوغ باعث می شود که حتی قبل از شروع روز جدید عجله داشته باشید و نگران این موضوع باشید که نکند کارها تا آخر امروز به پایان نرسد و حتی فرصت نفس کشیدن هم به خود نمی دهید. انسان های خوشحال بلدند که خیلی مودبانه نه بگویند. آن ها بلدند که با اولویت بندی در کارهایشان به بهترین نحو ممکن آن ها را انجام دهند. آیا نمی توانید از مشغله های یک روز کاری فرار کنید؟ چند دقیقه بین ملاقات های کاریتان نفس عمیق بکشید. این یکی از بهترین روش های ریلکسیشن در طی یک روز پرمشغله می باشد.هنگام تنفس به خنکی دم و گرمای بازدم تمرکز کنید و تعداد دم و بازدم ها را بشمارید و هنگام بیرون دادن نفس بازدم را طولانی کنید تا ضربان قلب آرام شود.

شادی

انسان های شاد با کسانی که مدام شاکی هستند ارتباط برقرار نمی کنند

ما می توانیم انتخاب کنیم که با چه کسی وقت بگذرانیم. اگر احساس کردید که فضا دارد به سمت منفی گرایش پیدا می کند با یک عذرخواهی از ادامه بحث سر باز زنید. این افراد خودشان در آن لحظه حس خیلی خوبی دارند اما یک تاثیر منفی طولانی مدت روی شادی و روابط شما می گذارند.

انسان های شاد اطرافیان خود را مزاحم فرض نمی کنند

بعضی اوقات همه چیز آن گونه که شما برنامه ریزی کرده بودید پیش نرفته و نتیجه غیرمنتظره ای به بارمی آید. انسان های شاد در این شرایط به دنبال یک دلیل قانع کننده می گردند و به جای اینکه عصبانی شوند و بگویند که چطور آن ها این کار را با من کردند، از خود می پرسند که چه اتفاقی افتاد؟ انسان های شاد به این مسئله فکر می کنند که چه اتفاقی برای آن شخص مقابل افتاده است که این رفتار از او سر زد. به عبارت دیگر آن ها یک طرفه به قاضی نمی روند.مثبت بودن یک مهارت است که همه ما می توانیم آن را با وقت گذاشتن روی تغییر افکارمان کسب کنیم.

انسان های شاد خود را با دیگران مقایسه نمی کنند

با مقایسه کردن خودتان با دیگران خیلی راحت شادی را از خودتان می گیرید. به جای اینکه روحیه خودتان را تضعیف کنید، سعی کنید واقعیت را جور دیگری ببینید. مردم همیشه با بزرگنمایی کردن زندگی خودشان حس خوبی پیدا می کنند. پس وقتی کسی به شما می گوید کادیلاک دارد حتما مدل ۲۰ سال پیش را دارد. یا وقتی کسی می گوید که تعطیلات آخر هفته را در قایقش به سر می برد حتما قایق پارویی دارد. اگر اینگونه فکر کنید حس بهتری خواهید داشت.

شادی

انسان های شاد موفقیت دیگران را جشن می گیرند

حس یک انسان شاد به برنده شدن دوستش در یک قرعه کشی چیست؟ عالیه! برای او بسیار خوشحالم. انسان های غمگین در دنیای کوچکی زندگی می کنند، دنیایی که موفقیت دیگران برایشان ترس محسوب می شود. ولی انسان های شاد دنیای بزرگی دارند. پس بار دیگر که دوستتان ترفیع گرفت به او تبریک بگویید. و به آن هایی که در قرعه کشی برنده شده اند. چرا برای آن ها خوشحال شوی وقتی روزی می رسد که برنده قرعه کشی شما هستید. خیلی مسائل خوب هست که در زندگی با آن ها مواجه می شوید. خوشحال شدن برای دیگران به این معنی نیست که نوبت به شما نخواهد رسید بلکه به این معنی است که شما در آن زمان خوشحال هستید.

1 thought on “کارهایی که انسان های شاد انجام نمی دهند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.