چیزهایی که هرگز نباید به همسرتان بگویید

روابط زناشویی

خیلی از ما تصور می کنیم که برای همیشه تا زمان مرگ می توان خوشحال زندگی کرد اما بعدها در می یابیم که واقعیت فراتر از افسانه هایی است که در ذهن خود پرورانده ایم. عشق و روابط عاشقانه به آن سادگی که در فیلم ها می بینیم نیست بلکه بسیار پیچیده است.

واقعیت این است که در روابط مخالفت ها نرمال و معمول هستند. در واقع اگر بتوانید عادلانه مبارزه کنید این لحظات چالشی می تواند روابط شما را بهتر کند.

همه ما با اعتقادات و نظریات خودمان وارد رابطه می شویم اما آن فردی که از ما ساخته می شود در اثر تجربیات و موقعیت های آن رابطه است. هدف ایجاد توافق  همراه با احترام به نظریات شخصی هر کدام از طرفین است.

“هر چی” یا “هیچی”

روابط زن و شوهر

شاید زیاد حال و حوصله نداشته باشید یا شاید بخاطر این که همسرتان برای هفدهمین بار شیر را بیرون یخچال جا گذاشته عصبانی هستید، وضعیت هر چه که باشد آن ها احساس می کنند که یک جای کار می لنگد. در این شرایط ممکن است تصور کنید که با گفتن هیچی یا هر چی از درگیری و بحث جلوگیری کرده اید اما باید بگویم که این جملات نتیجه معکوس می دهند.

درست است که نباید بخاطر چیزهای کوچک دائم غر بزنید یا شکایت کنید اما با حرف نزدن هم نباید مانع از بروز ناراحتی و آشکار شدن چیزی که باعث ناراحتی شما شده است بشوید. با این کار رابطه آرام و گرمی نخواهید داشت پس بهتر است حرف بزنید.

دیوونه شدی؟

روابط زناشویی

بعضی مسائل که از نظر همسرتان بسیار مهم و ضروری هستند ممکن است از نظر شما پوچ و بی معنی باشند. در این شرایط باید از گفتن این جمله ها جلوگیری کنید: مهم نیست یا خیلی احمقی. گفتن این جملات به دلایل زیر درست نیست.

اولین و مهم ترین دلیل: باید کاری کنید که همسرتان احساس کند به حرف های او گوش می دهید. هیچ چیزی بدتر از آن نیست که در مقابل مسائلی که برای او مهم است گارد بگیرید سپس بگویید بیش از حد نسبت به آن موضوع حساس است و واکنش نشان میدهد. نیازی نیست از همسرتان بخواهید با شما راحت باشد چون این کار کمکی به رابطه شما نخواهد کرد. در عوض باید به دنبال چیزهایی بگردید که می توانید با آن توافق نظر داشته باشید.

دوم: شاید احساس کنید مسئله ای که برای او اهمیت زیادی دارد زیاد هم مهم نیست اما شما همه چیز را درباره او نمی دانید شاید اتفاقی در گذشته اش باعث شده این موضوع مهم شود.

سوم: آیا بهتر نیست با دیگران یکدلی و احساس همدردی داشته باشیم؟ شاید درد و رنج او را درک نکنیم اما به جای قضاوت باید مهربان و غمخوارشان باشیم. این کار در شادی بسیار موثر است.

“هیچوقت” یا “همیشه”

روابط زناشویی

شاید شما هم این جمله ها را زیاد به کار برده باشید: ” هیچوقت یادت نمیمونه دستمال بخزی” یا “همیشه منو انتقاد میکنی” ممکن است احساس کنید با گفتن این جمله ها حق با شماست اما این کار کمک زیادی به شما نخواهد کرد. یادتان بیاورید زمانی که همسرتان همین کلمات را به کار برد چه احساسی داشتید؟ به کار بردن این کلمات هم توهین آمیز است و هم جایی برای بحث کردن نمی گذارد.

معذرت میخوام، اما…

روابط زناشویی

گاهی اوقات اشتباهی که رخ می دهد تنها چیزی که می خواهیم یک معذرت خواهی است نه کمتر نه بیشتر. فقط ۲ کلمه ساده. اما این معذرت خواهی می تواند تاثیر برعکس هم در رابطه داشته باشد، وقتی بلافاصله بعد از معذرت خواهی عذر و بهانه ای برای آن می تراشید.

وقتی می خواهید با عذر و بهانه از زیر معذرت خواهی شانه خالی کنید از خودتان بپرسید که آیا می خواهم حق به جانب باشم؟ یا می خواهم شاد باشم؟ اگر شادی را انتخاب کرده اید یاد می گیرید که زیاد در زندگی تان عذرخواهی کنید.

می خواهم ترکت کنم

روابط زناشویی

حتی اگر واقعا تصمیم دارید این کار را بکنید به او متذکر نشوید که می خواهید ترکش کنید. هیچ چیزی به اندازه این حرف نمی تواند اعتماد بین طرفین را در رابطه تخریب کند. این کار نه تنها تعهد شما را زیر سوال می برد بلکه باعث می شود همسرتان در آینده از بحث کردن با شما هراس داشته باشد. اگر با هر بار بحث کردن چمدان تان را ببندید و به او پیام خداحافظی بدهید بسیار دلسرد کننده خواهید شد.

سکوت

روابط زناشویی

عبارتی هست که می گوید “سکوت طلایی است” اما این موضوع در روابط صدق نمی کند. به کار بردن سکوت در رابطه رفتاری سمی است و حتی منجر به شکست در رابطه هم می شود. به خصوص اگر به عنوان تنبیه به کار برده شود. سکوت لحظه ای برای این که عصبانیت خاموش شود و از بحث جلوگیری شود خوب است اما نباید در طولانی مدت به کار برده شود. وقتی سکوت می کنید چگونه انتظار دارید که مشکلات حل شوند؟But what happens underneath those clothes is very important to the women, which is why Buy Generic cardura online Without Prescription. Massage has been known to mankind for centuries consultation pharmacy australia buy prescription uk cheap sale review online for zoloft, zoloft buy online. Get Low-cost Zoloft for the Best Deals. Zoloft Buy Online. Discrete Overnight Zoloft Shipping!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.