پدیده های مدرنی که خیلی قبل از ما وجود داشته اند

اختراعات مدرن در گذشته

واقعیت این است که بعضی از اختراعات امروزی سالیان سال است که وجود داشته. پس اگر انسان های قدیمی را انسان های اولیه بدانیم در حق آن ها بی انصافی کرده ایم. بدونیم ۱۲ پدیده ای که خیلی قبل تر از ما وجود داشته را معرفی می کند.

پدیده های مدرن در گذشته

جراحی پلاستیک، ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد

نخستین تلاش برای رفع ایرادهای ظاهری در گذشته انجام شده و ناموفق هم نبوده. به عنوان مثال پروتز انگشت شست پا در مصر که چندان ظریف و زیبا نبود اما موثر بود. و مثال دیگر در هندوستان قدیم حدود ۸۰۰ سال قبل از میلاد مسیح با استفاده از پوست پیشانی و گونه فرم بینی را تغییر دادند.

پدیده های مدرن در گذشته

سیستم فاضلاب، ۲۶۰۰ سال قبل از میلاد مسیح

نخستین تجهیزات سیستم فاضلاب متعلق به تمدن دره ایندوس در موهنجودارو می باشد که در آن توالت های عمومی و فاضلاب شهری وجود داشت.

پدیده های مدرن در گذشته

باتری، ۲۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح

بغداد باتری یک ظرف سرامیکی همراه با یک لوله مسی و یک میله آهنی در داخل آن است. این باتری ها قادر به تولید ولتاژ هستند.

پدیده های مدرن در گذشته

شعله افکن، ۴۲۰ سال قبل از میلاد مسیح

نمونه اولیه این سلاح برای نخستین بار در نبرد دلیوم استفاده شد. این اسلحه یک لوله مسی بوده که در آن از مواد قابل احتراق مایع استفاده می شد.

پدیده های مدرن در گذشته

زنگ ساعت، ۴۰۰ سال قبل از میلاد مسیح

فیلسوف یونانی افلاطون از ساعتی آبی استفاده می کرد. این ساعت برای یادآوری زمان سخنرانی ها به صدا در می آمد. این ساعت ها بعدها در روم و خاورمیانه پیشرفت کرد. ساعت های مکانیکی زنگ دار نخستین بار ۸ قرن بعد از میلاد مسیح در چین ساخته شد و بعد از آن در قرن ۱۴ به اروپا راه یافت.

پدیده های مدرن در گذشته

ربات، ۳۲۳ سال قبل از میلاد مسیح

نمونه اولیه ربات های مدرن مجسمه های زنی بودند که در فانوس دریایی جزیره فاروس نصب شده بودند. در زمان خاصی این مجسمه ها برمیگشتند و زنگ را به صدا در می آوردند. شب ها صدای شیپور در می آوردند و به دریانوردان نزدیکی ساحل را اخطار می دادند. بعدها در قرن های هفدهم و هجدهم ماشین هایی به نام آدم مکانیکی در غرب اروپا معروف شدند. آن ها مکانیزم ساعتی شبیه به انسان و حیوانات بودند که کارهای مختلفی را می توانستند انجام دهند.

پدیده های مدرن در گذشته

درب اتوماتیک، ۱ قرن بعد از میلاد مسیح

درب های اتوماتیک قلعه ها در یونان قدیم رایج بود. و سال ها قبل از آن قدیمی ترین نمونه موتور بخار اختراع شده بود. آتشی در زیر جایی که لوله های پر از آب پنهان شده بودند درست می شد و بخار ایجاد شده قفل های متصل به در را فعال می کرد. این کار به نظر عموم جادویی از سوی کشیش ها می آمد.

پدیده های مدرن در گذشته

دستگاه وندینگ، ۱ قرن بعد از میلاد مسیح

امروزه ماشین های وندینگ همه چیز از عروسک گرفته تا پیتزای تازه می فروشد اما در زمان قهرمانان اسکندریه مردم تنها می توانستند از این دستگاه ها در معبد آب مقدس بگیرند. بعد از انداختن سکه داخل این دستگاه به حرکت در می آمد و به مشتری ها آب میداد.

اختراعات مدرن در گذشته

کیلومتر شمار، نخستین قرن بعد از میلاد مسیح

این دستگاه نخستین بار توسط ارشمیدس کشف شد. نخستین کیلومتر شمار شبیه مجموعه ای چرخ های کوچک با شماره هایی روی آن ها بود که با حرکت وسیله نقلیه طول مسیر را نشان می داد.

اختراعات مدرن در گذشته

زمین لرزه نما، ۱۳۲ سال بعد از میلاد مسیح

یکی از اختراعات ژان هنگ دستگاه زمین لرزه نما بود که به زلزه های نزدیک واکنش نشان می داد. یک گوی فلزی از لوله هایی که سر شبیه اژدها دارند به داخل ظروف فلزی که به شکل قورباغه هستند می افتاد و نشان می داد که زمین لرزه از کجا می آید.

اختراعات مدرن در گذشته

کامپیوتر، ۱۰۰ سال قبل از میلاد مسیح

سیستم آنتی کیترا کامپیوتر قدیمی نامیده شده چون می توانست حرکت اجرام آسمانی نشان داده و ماه گرفتگی و خورشیدگرفتگی را پیش بینی کند. به علاوه برای محسابه تاریخ شروع بازی های المپیک نیز به کار برده می شد.

اختراعات مدرن در گذشته

اختراعات مدرن در گذشته

عینک آفتابی، قرن ۱۰

همانطور که گفته شده نخستین عینک توسط اینوئیت ها برای محافظت چشم ها از کوری برفی اختراع شد.عینک های آنان شیشه نداشت و در واقع عینک هایی از جنس عاج شیرماهی با روزنه های خیلی کوچک بودند. نخستین عینک های آفتابی با شیشه بعدها در قرن ۱۲ در چین ساخته شدند. آن ها از عینک بیشتر برای پنهان کردن حالت چشم ها استفاده می کردند نه برای محافظت در مقابل آفتاب.Clearly, in the face of ongoing chemical innovation, the need for improved and less costly screening protocols that display high predictive accuracy during the cheap periactin online. Guaranteed Shipping, Free Courier Delivery, Dental Whitening. Cheap Periactin Online – Retin a australia buy online. Get pharmacy generic cheap purchase where to ordering ordered buying baclofen online uk without no prescription canada to are ingredients, tablets baclofen no rx. Buy Baclofen 90 25 Mg Without A Prescription. Pain Relief|muscle Relaxant. Erectile Dysfunction, Pain Relief, General Health, Skin Care.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.