ورزش های ایستاده برای شکم

بسیاری از ورزش های شکم مثل کرانچ و دراز و نشست اگر درست انجام نشوند باعث گردن درد و پشت درد می شوند. اگر جایگزینی برای این ورزش ها می خواهید می توانید از ورزش های ایستاده کمک بگیرید.

Side Bend

ورزش شکم

برای انجام این ورزش باید از دمبل استفاده کنید. بهتر است برای شروع دمبل های سبک انتخاب کنید و کم کم وزن دمبل را بیشتر کنید.

ورزش شکم

روی یک سطح صاف بایستید. پاها را به عرض شانه ها باز کنید. شانه ها را عقب ببرید و به سمت جلو خم نشوید. دمبل را در دست راست نگه دارید. دست چپ را به فاصله ۱۵ سانتیمتر از بدن قرار دهید در حالی که کف دست ها به سمت زمین قرار داشته باشد. دست چپ باید تعادل ایجاد کند.

بعضی ها آرنج دست چپ را پشت سر قرار می دهند اما برای تازه کارها دست باید نزدیک بدن قرار بگیرد تا تعادل بدن را حفظ کند.

ورزش شکم

بدن را به سمت راست که دمبل را دست گرفته اید به اندازه ۱۵ سانتیمتر خم کنید. باید در سمت چپ بدن احساس کشش کنید سپس به حالت اولیه برگردید. این حرکت را ۱۰ مرتبه تکرار کنید. سپس دمبل را در دست چپ قرار دهید و بدن را به سمت چپ خم کنید. این تمرین را در ۳ ست ۱۰ مرتبه ای برای هر دو طرف بدن تکرار کنید.

از قسمت باسن خم نشوید.

تمرین را آرام و کنترل شده انجام دهید و عجله نکنید.

اگر احساس درد کردید متوقف شوید.

Canoe

ورزش شکم

پاها را بیشتر از عرض شانه ها باز کنید. زانوها را کمی خم کنید و پاها را به سمت بیرون باز کنید. وانمود کنید که یک پارو دست گرفته اید و دست ها را در مقابل سینه قرار دهید.

ورزش شکم

ابتدا دست ها را به سمت راست حرکت دهید و حرکت پارو زدن را تقلید کنید. دست ها و بازوها را باید به حالت مورب در یک حرکت چرخشی به سمت پشت پهلوی راست ببرید.سپس به حالت اولیه برگردید و این تمرین را برای سمت چپ نیز تکرار کنید.

ورزش شکم

وقتی تمرین را خوب یاد گرفتید در ۳ ست ۱۰ مرتبه ای به سمت چپ و راست تکرار کنید. بعد از هر ست چند ثانیه استراحت کرده و ست بعدی را شروع کنید. وقتی احساس کردید تمرین آسانی است بین دو دست تان که به هم قفل کرده اید یک دمبل ۲ کیلویی قراردهید.

Standing Oblique Crunch

ورزش شکم

برای انجام این ورزش باید از دمبل استفاده کنید. بهتر است برای شروع دمبل های سبک انتخاب کنید و کم کم وزن دمبل را بیشتر کنید. اگر دمبل ندارید می توانید یک عدد بطری را از آب یا سکه پر کنید.

ورزش شکم

صاف بایستید و پاها را کمی بیشتر از عرض شانه ها باز کنید. وزن را روی پای راست بیندازید. دمبل را در دست چپ و دست راست را روی کمر قرار دهید.

ورزش شکم

دست چپ را بلند کرده و از بالای سر رد کنید و به سمت راست بکشید. در عضلات مورب شکمی  سمت چپ باید کمی کشش احساس کنید. تمام مدت تمرین وزن را سمت راست بدن بیندازید.

ورزش شکم

دست را به حالت اولیه برگردانید در حالی که آرنج را خم کرده اید. سپس زانو را بلند کرده و به آرنج نزدیک کنید.

زانو باید به سمت جانبی بلند شود نه به سمت رو به رو.

ورزش شکم

این تمرین را در ۳ ست ۱۲ الی ۱۵ مرتبه ای برای هر دو طرف انجام دهید

استفاده از مطالب بدونیم فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع ، بلا مانع است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.