هنرمند نابینا این نقاشی ها را تنها با حس لامسه خلق کرده است

نقاش نابینا

جان برمبلیت “John Bramblitt” هنرمند آمریکایی در سن ۸ سالگی کم بینا شده و به دلیل بیماری صرع در سن ۳۰ سالگی بینایی را کاملا از دست داده است. اکنون او قادر به دیدن اشکال و سایه ها نیست اما هنوز می تواند نور را درک کند. بنابراین تنها راه فرار او از افسردگی نقاشی بود. جان نقاشی های زیبایی به شیوه خاص خود طراحی می کند: او با ترکیب رنگ ها سایه های نقاشی هایش را بوجود می آورد و تمام این خلاقیت ها را تنها با استفاده از حس لامسه خود انجام می دهد.

نقاش نابینا

سال ۲۰۰۱ نقطه عطف این نقاش آمریکایی در هنر نقاشی بود. او می گوید هنگامی که شروع به نقاشی کرده است هرگز تصور نمی کرد که نقاشی هایش تا این حد با نقاشی هایی که در زمان بینایی اش کشیده است همخوانی داشته باشد. او تقریبا یک سال پس از نابینا شدنش تصمیم گرفت که دوباره نقاشی را شروع کند.

نقاش نابینا

حس لامسه من در نقاشی هایم همانند چشم های یک هنرمند عمل می کند.

نقاش نابینا

تکنیک هایی که در نقاشی به کار می بردم دقت مرا در کشیدن خطوط بالا برد.

نقاش نابینا

تمام وسایلی که او در نقاشی به کار می برد بریل هستند و هنگام ترکیب کردن رنگ ها از دستورالعمل های مقدار هر رنگ استفاده می کند. درست مثل دستور پخت کیک.

نقاش نابینا

اولین اثری که نقاشی کردم به کسی درباره نابینایی ام نگفتم. نه به خاطر این که از نابینا بودنم خجالت می کشیدم فقط به این دلیل که نمی خواستم این واقعیت روی درک مردم از هنر تاثیر بگذارد.

نقاش نابینا

نقاش نابینا

نابینایی می تواند برای هر هنرمندی نقطه پایان زندگی باشد اما برای جان برمبلیت اینگونه نبود. نابینایی به او کمک کرد استعداد خود را کشف کند و آن را تقویت کند.

نقاش نابینا

نقاش نابینا

نقاش نابینا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.