درباره نویسنده

Maryam Asadi

Maryam Asadi

من به ترجمه متون روانشناسی و سبک زندگی علاقه دارم و امیدوارم این مطالب در زندگی شما مفید و موثر باشد.

مقالات مرتبط

One Comment

  1. Avatar

    ناشناس

    شما چطور به دیگران اطمینان میدید که دروغ اگه عواقب بدی نداشته باشه، اشکال نداره؟ مگه دیگران پیشگو هستن که بدونن چی عواقب داره چی نداره. اگه عواقب به چشم هم دیده نشن وجود دارن. اصلا شما چه مجوزی برای تعیین حد و مرز اصول اخلاقی دارید؟ میخواید یک عاقبت از حرف دروغی که در این مورد گفتید رو
    براتون بگم: اگه حتی یه نفر یک صدم درصد به دروغگویی ترغیب بشه گناه اون چند درصد افزوده گردن شماست که این دروغ بزرگ رو گفتید و مسئول دردی که براش پیش میاد هم شما .احساس میکنم بعضی ها سعی دارن همون یه ذره عذاب وجدان مردم نسبت به دروغ رو هم از بین ببرن. درباره اون جمله که گفتید هر کسی بارها دروغ مصلحتی گفته هم باید بگم این اصطلاح هم طرفدارانی برای خودش داره ولی برای یه عده اصلا واژه پذیرفته شده ای نیست.و باید اینم بگم بنا به گفته دانایی ظاهرا کافر همه را به کیش خود پندارد.دروغی که شما در بالا گفتید حتی اگه خدای نکرده این اصطلاح وحشتناک رو تو فرهنگ لغت جا بدیم (چون اصلا مصلحت کلمه اشتباه برای کنار دروغ قرار گرفتنه.) مصلحتی هم نیست.مصلحت اون چیه؟ نکنه اینه که آدم هایی که بعد از دروغ دچار عذاب وجدان یادر آدم های بی وجدان تر ترس از عواقب آزرده کننده میشن اون احساسات بد از وجودشون بره؟ این چه مصلحتیه که میخواید وجدان رو خاموش کنید؟ یا نکنه مثل فتوا های اخلاقی که دادید رای به نابودی وجدان هم جزو مصلحت و اصلاحات شماست؟ نه حق دارید درباره مسائل اخلاقی رای قاطع بدید( اونم چیزی مثل دروغ که از ابتدای خلقت حتی بیشتر کسایی که باهاش زندگی میکردن به ناپاکی اوناعتقاد داشتن) نه کم کردن قدرت وجدان روبعد از گفتن دروغ مصلحتی کار درست و به مصلحتی بدونید.

    پاسخ دادن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

استفاده از مطالب بدونیم فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع ، بلا مانع است. تمامی حقوق این سایت متعلق به بدونیم می باشد.