معبد بودا “وات رانگ خان” الهام گرفته از فیلم های علمی تخیلی

معبد وات رانگ خان

معبد وات رانگ خان

معبد وات رانگ خان که در میان کشورهای خارجی به معبد سفید معروف است یک معبد بودایی غیرمعمول در “شیانگ را” تایلند می باشد. این معبد در سال ۱۹۹۷ توسط معمار تایلندی Chalermchai Kositpipat بنا شده است و ترکیبی از معماری سنتی و سورئال تایلندی است.

معبد وات رانگ خان

ساختمان اصلی این معبد برای نشان دادن خلوص بودا به رنگ سفید است و پوشیده از موزائیک های آیینه کاری شده که نور خورشید را در خود منعکس می کند. در تمام این ساختمان مجسمه شیاطین و جمجمه ها و سرهای آویزان از درخت ها به چشم می خورد.

معبد وات رانگ خان

برای رسیدن به این معبد باید از روی پلی که پر از مجسمه های بیشمار دست های بیرون آمده است و سمبل امیال و آرزوهاست گذشت. هنگامی که وارد این معبد می شوید با سناریوهای زندگی سنتی بودا روبرو نمی شوید بلکه صحنه ها و تندیس های معاصر فرهنگ عامه به شما خوش آمد خواهند گفت. به جای نقاشی جنگ قهرمانان با شیاطین، تصاویر نیک و بد معاصر را در زمینه بودایی ارائه داده است.

معبد وات رانگ خان

نقاشی های دیواری بتمن، سوپرمن و یغماگر و کیانو ریوز و نئو در فیلم ماتریکس در داخل معبد به چشم می خورد. روی یکی از دیوارهای نیمه کاره تصویر سقوط هواپیما روی برج دوقلو نقاشی شده است.

معبد وات رانگ خان

معبد وات رانگ خان

معبد وات رانگ خان

معبد وات رانگ خان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.