فواید پیلاتس

فواید پیلاتس

پیلاتس عضلات شکم را تقویت می کند: این ورزش روی عضلات هسته ای بدن (عضلات شکم و پهلوها) تاثیر می گذارد. پس از ۳۶ هفته تمرین پیلاتس در خانم ها ماهیچه های راست شکمی ( ماهیچه هایی که مسئول شش تکه کردن عضلات شکمی هستند.) تقویت می شود. این ورزش عدم تعادل بین عضلات هسته ای قسمت راست و چپ را از بین می برد.

 

فواید پیلاتس

پیلاتس درد کمر را از بین می برد: تقویت عضلات هسته ای برابر است با از بین رفتن درد کمر. به همین دلیل کسانی که درد کمر دارند پس از تنها ۴ هفته تمرین پیلاتس سریعتر از کسانی که به پزشک مراجعه می کنند درمان می شوند. از همه مهمتر اینکه درد کمر آن ها حتی یکسال پس از تمرین پیلاتس نیز از بین می رود. متخصصان معتقدند که پیلاتس با تثبیت عضلات هسته ای در قسمت کمر و لگن فشار این قسمت ها را کاهش می دهد.

فواید پیلاتس

تمرین های پیلاتس برای مفاصل آسان است: حرکات آرام و کنترل شده پیلاتس تاثیر خیلی کمی روی مفاصل می گذارد. به عنوان مثال اگر از دستگاه ریفورمر پیلاتس استفاده می کنید بالشتک آن به ضخامت ۱۰ تشک یوگاست که باعث می شود به زانوها و پشت فشار وارد نشود.

فواید پیلاتس

پیلاتس تمرکز را بالا می برد: پیلاتس از شما می خواهد که روی ۱) تنفس و ۲) بدن و ۳) هماهنگی این دو با یکدیگر تمرکز کنید و این ها نیاز به تمرکز بسیار بالایی دارد. برای این کار باید قبل از وارد شدن به باشکاه همه چیز را فراموش کنید. تمام مسائل مربوط به کار، صورتحساب ها و… را کنار بگذارید.

پیلاتس عملکردهای ورزشی را تقویت می کند: وقتی روی عضلات هسته ای تمرکز کنید متوجه می شوید که تمام ماهیچه های بدن به عضلات هسته ای مرتبط هستند. وقتی آن ها قوی تر شوند می توانید سریع تر بدوید، ورزش یوگا را بهتر  انجام دهید و در نهایت باقی تمرینات نیز بهتر انجام می شوند. با شرکت در ورزش های گروهی و دو نفره می توانید حرکات تقلیدی را خوب یاد بگیرید و بهتر ورزش کنید.

فواید پیلاتس

پیلاتس انعطاف بدن را بالا می برد: خیلی ها معتقدند که نمی توانند بدن انعطاق پذیری داشته باشند و ورزش های پیلاتس را انجام دهند. به همین دلیل لازم است که حتما این ورزش را انجام دهند. در یک تحقیق در برزیل خانم هایی که قبلا هیچ تجربه پیلاتس نداشتند با ۲۰ جلسه پیلاتس ۱۹ درصد انعطاف بیشتری پیدا کردند. وقتی بدن سفت و بدون انعطاف داشته باشید عضلات کوتاه می شوند و دامنه حرکات بدن شما محدود می شود و این باعث می شود هنگام ورزش ماهیچه ها آسیب ببینند.

فواید پیلاتس

پیلاتس قدرت ذهن را بهبود می بخشد: ژوزف پیلاتس این شیوه ورزش خود را “ورزش انسان متفکر” نیز نامگذاری کرده است زیرا تاثیر بسیار بالایی بر ذهن انسان دارد. بر اساس تحقیقی در چین محققان تغییرات قابل توجهی در ذهن زنانی که ۱۰ هفته پیلاتس انجام داده بودند مشاهده کردند. تغییراتی چون افزایش قدرت آلفای ذهنی که مربوط به فعالیت شبکه های عصبی، اجرای حافظه و دیگر عملکردهای شناختی می باشد. این محققان معتقدند ورزش پیلاتس می تواند یک روش درمانی برای کسانی که دچار بیماری های تحلیلی مغز و اختلالات شناختی هستند باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.