سوالاتی که در مصاحبه های شغلی باید بپرسید

یکسری سوالات استاندارد برای مصاحبه های کاری هست که باعث می شود در انتخاب کارمندانتان دچار اشتباه نشوید. خیلی مهم است که از کارمند آینده خود سوالات پایه و اساسی بپرسید اما مراقب باشید با پرسیدن سوالات مشابه آن ها را کسل نکنید و تا جای ممکن سوالاتی که آن ها انتظار دارند پرسیده شود را به کار ببرید. در این جا یکسری توصیه در رابطه با مصاحبه های شغلی آورده ام که هم برای کارفرما و هم کارجو مفید است. این ها کمک می کنند تا در مصاحبه شغلی بعدی حواستان را بیشتر جمع کنید.

سوالاتی که در مصاحبه های شغلی باید بپرسید

  • مهم ترین خصوصیتی که انتظار دارید کارمند شما داشته باشد چیست؟

این سوال یک پاسخ مختصر و واضح می طلبد. می توانید بفهمید شرکتی که در آن مصاحبه می شوید دنبال چه چیزی است و این که آیا برای شما مناسب است یا خیر؟ به عنوان مثال فرض کنید فردی مردمی هستید و کار کردن به صورت تیمی را دوست دارید اما شرکت مصاحبه کننده به دنبال فردی است که بتواند به تنهایی کارهایش را انجام دهد بنابراین مشخص می شود که این شغل مناسب شما نیست.

  • شرکت مورد نظر موفقیت را چگونه ارزیابی می کند؟

کارفرمایان دوست دارند شما اهداف خود را بشناسید و بتوانید درباره موفقیت های فردی و گروهی قاطعیت داشته باشید. هر چه بیشتر درباره نحوه سنجش موفقیت کمپانی بیشتر سوال بپرسید نشان می دهید که میخواهید در سمت خودتان الگوی موفقیت باشید.

  • فرهنگ کمپانی چگونه است؟

فرهنگ کمپانی مسئله بسیار مهم است چون می تواند باعث ایجاد و جذب شغل و یا بالعکس از دست دادن شغل شود. بنابراین یکی از اطلاعاتی که باید درباره کمپانی داشته باشید فرهنگ کارمندان و کارفرمایان آنجاست. وقتی این سوال را مطرح کنید فرد مصاحبه کننده متوجه می شود که روابط و فرهنگ کمپانی تا چه اندازه برای شما اهمیت دارد. همچنین نشان می دهد که شما فردی علاقمند به کارهای گروهی هستید.

  • چه چیزی باعث می شودشما از کار کردن در این کمپانی لذت ببرید؟

این سوال را باید از شخصی بپرسید که اطلاعات دست اول درباره آن کمپانی دارد بنابراین بهتر است از فرد مصاحبه کننده بپرسید. با این سوال توانسته اید خیلی مودبانه و حرفه ای اطلاعات شخصی از او بگیرید و او هم کمی درباره خودشان برای شما می گوید. این گونه بهتر می توانید تشخیص دهید که آیا همان شغل و موقعیتی است که می خواهید یا خیر.

  • چگونه می توانم به گروه ارزش بدهم؟

به جای این که بپرسید ” از من چه انتظاری می رود؟” بهتر است جمله را به گونه ای بیان کنید که توجه شما را به کمپانی و پتانسیل تیمی که قرار است بخشی از آن باشید نشان دهد. تصوری که از نقش شما وجود دارد را بپرسید و سپس خیلی استادانه آن تصور را مجسم کنید.

  • چالشی که با وظیفه من همراه است چیست؟

این یکی دیگر از سوالاتی است که هم به درد شما می خورد و هم به درد فرد مصاحبه کننده. این سوال باعث می شود که برای پاسخ دادن به آن روی جزئیات مختصری درباره موقعیت مورد نظر تمرکز شود و می توانید دریابید انتظاراتی که در این نقش و وظیفه از شما می رود چیست.

  • چه نکته سرگرم کننده ای در این کمپانی وجود دارد؟

مصاحبه های شغلی معمولا خیلی خشک هستند. بنابراین برای این که مصاحبه را از این حالت بیرون بیاورید و مدام اطلاعات شخصی نپرسید کمی شوخ طبعی به خرج دهید و درباره نکات و اتفاقات سرگرم کننده مربوط به کمپانی سوال بپرسید. بدین ترتیب هم مصاحبه را از یکنواختی درآورده اید و هم اطلاعات بیشتری درباره شرکت بدست آورده اید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.