حقایقی درباره تابلوی مونالیزا

مونالیزا

مونالیزا یکی از معروف ترین نقاشی های دنیاست که توسط لئوناردو داوینچی در ۵۱ سالگی نقاشی شده است. قرن هاست که هر چیزی درباره این نقاشی منبع بحث هایی جنجالی شده است. حالات مرموز چهره این زن در نقاشی هنوز معمایی حل نشده باقی مانده است.

مونالیزا

پس از این که کتاب راز داوینچی توسط دن براون نوشته شد مردم برای کشف رمز و رازهای این تابلوی نقاشی به موزه لوور پاریس هجوم می بردند. گذشته از این کتاب، تابلوی مونالیزا به دلایل مختلفی مشهور شده است. نخست به دلیل شهرت نقاش آن داوینچی و مهارتش در کشیدن اعضای بدن انسان ها. دوم به دلیل تکنیک هایی که داوینچی برای این نقاشی به کار برده است و مهم تر از همه به دلیل ربوده شدنش از موزه به شهرت بسیاربالایی رسیده است.

ممکن است حقایق زیادی درباره این تابلوی مرموز و زیبا شنیده باشید اما بدونیم می خواهد حقایقی که کمتر در مورده آن ها شنیده شده است بگوید.

اسم مونالیزا نتیجه یک اشتباه در املای آن است. نام اصلی این نقاشی Monna Lisa بوده است. Monna به زبان ایتالیایی ها یعنی همان madonna یعنی بانوی من.

ویژگی های زنی که در این نقاشی است هنوز هم معما باقی مانده است. بعضی ها معتقدند مونالیزا شکل مونث خود لئوناردو داوینچی است. بعضی دیگر هم معتقدند که لیزا زنی است به نام Lisa Gherardini 24 ساله و مادر دو فرزند پسر. خیلی ها هم معتقدند که مونالیزا ترکیبی از چهره زن و مرد است.

لئوناردو داوینچی در طول کشیدن این نقاشی چندین نوازنده به کار گرفته است تا باعث شود زن جوان لبخندی بزند.

این تابلو یک نقص دارد و آن هم زمانی ایجاد شد که مردی به نام Ugo Ungaza در سال ۱۹۵۶ سنگی به سوی تابلو پرتاب کرد و باعث شد کنار ابروی چپ مونالیزا خراش کوچکی ایجاد شود.

یکی دیگر از حقایق جالب تابلوی مونالیزا این است که هیچ ابرویی روی صورت ندارد. شایعه شده است زمانی که مسئولین سعی در بازگرداندن این اثر هنری داشتند ابروهای او پاک شده است. برخی هم معتقدند که داوینچی هرگز این نقاشی را کامل نکرده است زیرا هنرمندی کمال طلب است. برخی دیگر هم بر این باورند که این نقاشی در دوره ای کشیده شده که برداشتن ابروها و مژه ها مد بوده است.

این نقاشی در موزه لوور اتاق مخصوص دارد و هوای اتاق کاملا کنترل شده است و در شیشه های ضد گلوله محافظت می شود. این اتاق منحصرا برای این نقاشی ساخته شده و برای موزه لوور بیش از ۷ میلیوندلار می ارزد.

گفته شده است که از این نقاشی سه لایه وجود دارد که در آن ها مونالیزا به جای گرفتن دسته صندلی بازوهایش را گرفته است.

هیچ کس نمی داند داوینچی در چه سالی این نقاشی را به پایان رسانیده است. بعضی ها معتقدند آن را در سال ۱۵۰۳ یا ۱۵۰۴ شروع کرده و چندین سال روی آن کار کرده است و همه جا آن را همراه با خود می برد. بعضی ها هم معتقدند داوینچی قبل از به اتمام رساندن این نقاشی مرده است.

علیرغم نقص هایی که در نقاشی مونالیزا کشف شده است این اثر هنری عهد رنسانس یکی از بهترین شاهکارهای هنری دنیا شناخته شده است.Buy Zoloft Without Prescription. Zoloft Medicine: Say “No” To Depression. Zoloft medicine is basically prescribed for the treatment of depression, disorder, panic, zoloft without prescription. Zoloft belongs to medications that are called Selective Serotonin Reuptake Inhibitors (SSRis). The generic name for Zoloft is Sertraline. Order Online at USA Pharmacy! Celebrex Online Cheap. Free Delivery, Costco Celebrex Price cheap celebrex online Prior studies of men who consumed the least. The researchers used data taken sale celebrex from the predicted baseline rate hospitalizations.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.