چگونه در دو راهی ها درست تصمیم گیری کنیم

انتخاب درست

همه ما در زندگی حداقل یک بار در دو راهی قرار گرفته ایم و انتخاب راه درست برایمان کمی سخت بوده است. بعضی افراد روزها و هفته ها برای این که بفهمند چه تصمیمی درست است فکر خود را مشغول می کنند. اما در واقع انتخاب درست یا غلطی وجود ندارد هر راهی که انتخاب می کنیم متفاوت است آنچه که مورد نیاز است انتخاب راهی است که به پیمودن آن تمایل داشته باشیم. بدین منظور در این جا چندین روش موثرکه می تواند شما را در انتخاب تان یاری کند آورده ام.

انتخاب درست

  1. یک برگه کاغذ بردارید و خود را مخاطب آن قرار دهید.

مجموعه ای از انواع انتخاب های پردردسر را جمع آوری کنید. سپس از میان آن ها یکی را انتخاب کنید و تصور کنید که هم اکنون آن تصمیم را گرفته اید. به یک دوره ۶ ماهه زندگی فکر کنید و این که زندگی شما پس از این دوره با تصمیمی که گرفته اید چه تغییراتی خواهد کرد.

نیم سال از زندگی تان را تصور کنید و همه چیز را جزء به جزء شرح دهید. نامه را به زمان حال بنویسید. تمام جنبه های مثبت و منفی زندگی آینده را در نظر بگیرید. درباره شریک زندگی، شغل، محل زندگی و تمام پیش بینی هایی که به ذهنتان می آید.

فکر کنید که نامه ای از آینده برای زمان حال می نویسید. همین که با تصویر کاملی از زندگی آن نامه را به اتمام رساندید به قسمت های احساسی زندگی بروید. به خودتان درباره احساسی که دارید بگویید و شروع کنید به نوشتن آن با جزئیات کامل. اکنون ببینید آیا با تصمیمی که گرفته اید احساس خوبی به زندگی دارید یا نه نگران چیزی هستید.

در پایان نامه از خودتان برای تصمیمی که اتخاذ کرده اید تشکر کنید و درباره تاثیری که تصمیم تان بر زندگی گذاشته است بنویسید.

اکنون که نامه به اتمام رسیده است آن را تا کنید و کنار بگذارید.

  1. یک برگه دیگر بردارید

نامه ای مشابه نامه قبلی بنویسید اما با یک انتخاب و تصمیم متفاوت و همه چیز را جزء به جزء شرح دهید.

از خودتان بابت تصمیمی که گرفته اید تشکر کنید و نامه را تا کرده و کنار بگذارید.

  1. پس از چند روز هر دو نامه را بردارید و آن ها را بخوانید

وقتی آن ها را می خوانید چه احساسی دارید؟ آیا احساستان نسبت به هر دو آن ها یکی است؟ آیا احساستان نسبت به یکی از آن ها بهتر از دیگری است؟

مطمئن باشید که این روش به شما در تصمیم گیری صحیح کمک می کند.

نوشتن تمام جزئیات بسیار مهم است. وقتی پس از مدتی نامه ها را می خوانید مثل این می ماند که غریبه ای آن ها را نوشته است. همین طور که پیش بینی نقطه نظرات مختلف را می بینید و حستان در مورد آینده را درک می کنید می توانید بفهمید که کدامیک از تصمیمات شما را به ترس می اندازد، کدامیک شما را به شک می اندازد و آن چه که از ته قلب می خواهید چیست.

1 thought on “چگونه در دو راهی ها درست تصمیم گیری کنیم

  1. مطلب جالبی بود، نامه نوشتن و تصور اینکه کدوم تصمیم رو گرفتیم. مقاله زیر هم به از دید دیگه به همین موضوع نگاه کرده که خودندنش مفیده:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.