بهترین روش پاک کردن انواع لکه

بهترین روش پاک کردن انواع لکه

بهترین روش پاک کردن انواع لکه

من چای و قهوه را دوست دارم، اما برای نوشیدن نه پوشیدن!. بعضی روزها زیاد حواسمان نیست و یا شاید اتفاقی فنجان چای یا قهوه را روی لباس مورد علاقه مان خالی کنیم، قلم های لکه بر، در چنین مواقعی کمک می کنند اما لکه های دیگر چه؟ ( مثل شکلات، خون ، یا سس سالاد ) چه روش هایی برای از بین بردن آنها وجود دارد.

خوشبختانه برای از بین بردن انواع لکه لوازم مورد نیاز را همین حالا هم در قفسه ها یا کابینت زیر سینک دارید. اینکه چنین وسائلی را آماده داشته باشید بسیار خوب است چون لکه را باید خیلی سریع از بین برد. در ادامه ترفندهایی را به شما آموزش می دهم که بتوانید انواع لکه را به سادگی از روی فرش و لباس خود محو کنید.

قهوه

بهترین روش پاک کردن انواع لکه

اگر روی لباس خود قهوه ریختید، از پشت روی لکه آب سرد بریزید. وقتی آب میریزید لباس را روی سینک یا یک ظرف کوچک قرار دهید. اگر لکه قهوه مقاومت کرد، به محل لکه مواد شوینده ماشین لباسشویی بمالید و اجازه دهید بیش از نیم ساعت در آب سرد خیس بخورد.

 

شکلات

بهترین روش پاک کردن انواع لکه

با استفاده از چاقو تا جایی که می توانید شکلات ها را از محل لکه بردارید. روی نقاط باقی مانده شیر بریزید وپنج دقیقه صبر کنید. سپس لکه را زیر آب سرد بگیرید و با انگشت بمالید. در پایان، قبل ازاینکه لباس را برای شستشو کنار بگذارید روی محل لکه مواد شوینده لباس بمالید.

 

سس سویا

بهترین روش پاک کردن انواع لکه

برای برداشتن لکه ی سس سویا آن را زیر آب سرد بگیرید. سپس با یک دستمال کاغذی که در محلول آمونیاک فرو برده اید لکه را از روی سطحی که ریخته شده است پاک کنید. ( یک قسمت آمونیاک، دو قسمت آب )

 

سس کچاپ

بهترین روش پاک کردن انواع لکه

با استفاده از یک چاقو تا جای ممکن کچاپی که ریخته شده را بردارید. سپس، لکه را با مایع ظرفشویی بپوشانید و روی آن سرکه سفید بریزید. در پایان محل لکه را زیر آب سرد بشویید.

 

خردل

بهترین روش پاک کردن انواع لکه

درست مانند کاری که با کچاپ کردید، ابتدا با یک کارد تا جای ممکن خردل را از محل جدا کنید. سپس یک فنجان آب سرد را با یک قاشق چای خوری مواد شوینده لباس شویی ترکیب کنید و با اسفنج محلول را روی لکه بکشید.

 

سس سالاد

بهترین روش پاک کردن انواع لکه

ابتدا روی لکه ی سس سالاد آرد ذرت بریزید ( سخاوتمند باشید و زیاد بریزید ) و اجازه دهید ۵ دقیقه روی آن بماند تا خوب روغن ها را جذب کند. سپس محل لکه را زیر آب سرد بگیرید، و مایع شوینده لباسشویی بزنید. قبل از شستشوی کامل اجازه دهید ۱۵ دقیقه به حال خود باشد.

 

رژ لب

بهترین روش پاک کردن انواع لکه

رژ لب! روی لباس؟ بگذریم به هر دلیلی که این مشکل برایتان پیش آمده راه حلش ساده است، ابتدا روی محل لکه اسپری مو بزنید. بعد از اینکه حسابی محل لکه را با اسپری مو پوشاندید، اجازه دهید ۱۰ دقیقه بماند. سپس با یک دستمال کاغذی مرطوب لکه را به سادگی محو کنید.

 

لاک ناخن

بهترین روش پاک کردن انواع لکه

چند ورق دستمال کاغذی جدا کنید و روی میز قرار دهید. چیزی که روی آن لکه افتاده بردارید و از طرف لکه روی دستمال کاغذی قرار دهید، پاک کننده لاک ناخن را روی پشت محل لکه بریزید، اگر دستمال کاغذی ها مرطوب شدند آنها را جایگزین کنید و در پایان محل لکه را زیر آب سرد بنوشید.

 

کرم پودر

بهترین روش پاک کردن انواع لکه

اگر کرم پودر از گردنتان به یقه لباستان لکه داد، راهی ساده برای از بین بردن اثرش وجود دارد: یک توپ پنبه ای را مقداری به الکل پاک کننده آغشته کنید و تا زمانی که لکه کاملا پاک شود آرام روی محل بکشید.

 

خاک

بهترین روش پاک کردن انواع لکه

فقط کودکان نیستند که لکه های خاکی و گلی روی لباسشان دیده می شود. در چنین مواقعی باید سریع یک محلول پاک کننده ساخت که از یک قسمت سرکه و دو قسمت آب تشکیل می شود. محلول را روی محل لکه بریزید و اجازه دهید پنج دقیقه بماند. اگر نتوانست لکه ا از بین ببرد، محلول بیشتری روی لکه بریزید و با یک انگشت محل آن را ماساژ دهید.

 

جوهر

بهترین روش پاک کردن انواع لکه

دفعه بعدی که خودکار یا خودنویستان جوهر پس داد، متوجه می شوید که اسپری مو چه کاربردهای شگفت انگیزی دارد!. محل جوهر را به اسپری مو آغشته کنید، اجازه دهید ۵ دقیقه بماند. سپس لکه را با یک دستمال کاغذی پاک کنید و لباس را بشویید.

 

رنگ

بهترین روش پاک کردن انواع لکه

برای رنگ های اکریلیک و یا مواردی که بر پایه آب هستند، ابتدا یک دستمال کاغذی روی محل لکه بیاندازید و تا جای ممکن از آنجا رنگ را بگیرید. سپس محلول شستشویی بسازید که یک قسمتش ماده شوینده لباسشویی مایع باشد، و دو قسمتش آب گرم. با اسفنج محلول را روی لکه بمالید تا برداشته شود. برای رنگ هایی که پایه روغن دارند، از راه حلی که در ادامه برای از بین بردن روغن ارائه می شود پیروی کنید.

 

خون

بهترین روش پاک کردن انواع لکه

دفعه دیگری که بر اثر زخم، خون دماغ و یا هر چیز دیگر لباستان لک شد، آن را به مدت ۲ ساعت در آب نمک بخیسانید ( هر فنجان آب، یک و نیم قاشق چای خوری نمک ). سپس محل لکه را با محلولی که از یک قسمت آمونیاک و دو قسمت آب تشکیل شده بشویید.

 

عرق

بهترین روش پاک کردن انواع لکه

لکه ای که عرق کردن بر جا می گذارد نا خوشایند است، اما لباستان را نابود نمی کند. روی محلی که عرق اثر برجای گذاشته شامپو بزنید و بمالید، و اجازه دهید به مدت ۵ دقیقه بماند. سپس محل لکه را با آب سرد بشویید، اگر این روش کار نکرد روی محل لکه آب سرد بریزید و روی آن نمک بپاشید، قبل از اینکه نمک را بشویید اجازه دهید ۵ دقیقه بماند.

 

روغن

بهترین روش پاک کردن انواع لکه

همبرگری که می خورید قبل ازاینکه روغنش روی شلوار جین مورد علاقه تان بیفتد خیلی خوشمزه است. اما اگر پودر بچه و مسواک در دسترس داشته باشید دیگر جای نگرانی و ناراحتی نیست. روی محل لکه پودر بچه بپاشید، اجازه دهید ۳۰ دقیقه بماند، و سپس با استفاده از یک مسواک لکه را پاک کنید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.