با مژه هایمان چگونه رفتار کنیم

با مژه هایمان چگونه رفتار کنیم

مژه

مژه ها به صورت ژنتیکی در هر فردی متفاوت است. بعضی ها مژه های بلند و بعضی ها مژه های کوتاه و کم پشت دارند. ولی ژنتیک تنها دلیل برای مژه های زیبا نیست. راه های مختلفی برای رسیدگی به مژه ها وجود دارد که می توانیم توسط آن ها از آسیب دیدن آن ها جلوگیری کنیم. در زیر، چندین روش برای رسیدگی به مژه ها برای شما آورده ام.

نگهداری مژه ها

چشم ها را نمالید

هرگز چشم هایتان را نمالید چون این کار به مژه ها آسیب شدیدی می رساند. حتی هنگام شستن آرایش چشم هم باید سعی کنید که زیاد چشم ها را نمالید زیرا مژه های زیادی را از دست خواهید داد.

روش های مراقبت از مژه ها

با آرایش نخوابید

مهمترین توصیه ای که به شما می کنم این است که هرگز با چشم های آرایش کرده به رختخواب نروید . حتما آن ها را تمیز و با دقت بشوئید به طوریکه مطمئن شوید هیچ آرایشی روی چشم نمانده است. تا مژه ها بتوانند نفس بکشند.

با مژه هایمان چگونه رفتار کنیم

مژه های مصنوعی را بادقت بردارید

اگر در برداشتن مژه های مصنوعی دقت نکنید مژه های زیادی را از دست خواهید داد.

با مژه هایمان چگونه رفتار کنیم

از فرمژه به طور صحیح استفاده کنید

همیشه فرمژه را قبل از ریمل بزنید. اگر بعد از ریمل فرمژه بزنید مژه ها به طور جدی آسیب می بینند. و اینکه فرمژه را محکم روی مژه فشار ندهید.

با مژه هایمان چگونه رفتار کنیم

نرم کننده مژه بزنید

برای داشتن مژه های سالم نرم کننده بزنید. اگر می خواهید که از محصولات طبیعی استفاده کنید روغن کرچک بزنید.

خط چشم ۲۴ ساعته بزنید

اگر می خواهید که مژه های پرپشت و بلند داشته باشید از طرفی هم دوست ندارید که از مژه مصنوعی استفاده کنید، خط چشم ۲۴ساعته بزنید زیرا این خط چشم ها مژه ها را پرپشت نشان می دهند.

طولانی مدت از یک ریمل استفاده نکنید

سعی کنید هر ۶ ماه یکبار ریملتان را عوض کنید. ریمل کهنه احتمال آلودگی بیشتری دارد. نکته دیگر این است که ریمل را با مهارت استفاده کنید. به این صورت که ابتدا از ریشه مژه ها شروع کرده و به بالا بروید و بگذارید اولین ریمل خشک شده و روی آن دوباره ریمل بزنید.

ریمل ضدآب استفاده نکنید

مواد ریمل های ضدآب به سختی از روی مژه ها برداشته می شوند و به مژه ها آسیب می رسانند. اگر مجبور هستید که از ریمل ضدآب استفاده کنید قبل از آن نرم کننده مژه بزنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.