با این برنامه اعتیادتان را به موبایل کم کنید

اعتیاد به موبایل

کنار گذاشتن عادت هایی که هر روز درگیرشان هستیم کمی سخت است. گاهی دلمان می خواهد آدم سازنده ای باشیم اما تا زمانی که درگیر عادت ها باشیم و نتوانیم تمرکز کنیم این کار غیرممکن است.

خوشبختانه یکسری برنامه های سازمانی مثل  Hourstracker طراحی شده اند که به ما کمک می کنند تعیین کنیم هر کاری که انجام می دهیم چقدر زمان می برد. با دانستن این موضوع از وقتمان استفاده بهتری می بریم و کارهایمان را بهتر و موثرتر انجام می دهیم.

این برنامه ها در تئوری مفید هستند چون معمولا مردم به برنامه ها به خاطر حرفه ای بودنش نیست که علاقمند می شوند بلکه بیشتر به خاطر سرگرم کننده بودنشان است. در واقع استفاده از برنامه های حرفه ای برای ما کسل کننده می شود و بیشتر به برنامه های ساده و سرگرم کننده ای نیاز داریم که با هدایت کردنمان به ما انگیزه بدهد.

برنامه Forest مشکل را حل کرده چون دائم به کاربر خود انگیزه می دهد و استفاده از آن برای کاربر بسیار سرگرم کننده است.

اعتیاد به موبایل

نکته جالب برنامه این است که به شما یاد می دهد گوشی را زمین بگذارید و روی کارهایتان تمرکز کنید. حالت سرگرم کننده این برنامه باعث می شود از موفقیت هایتان رضایت بیشتری داشته باشید.

این برنامه حواسش به تعداد دفعاتی که با چک کردن موبایل تمرکزتان را به هم می زنید هست. تا به شما نشان دهد چه مدت می توانید روی کارتان متمرکز بمانید و پیشرفت کنید.

اعتیاد به موبایل

و اما روش کاربرد این برنامه

تکنیک جالبی که این برنامه به کار می برد کاشت و پرورش یک درخت است. یعنی هر زمان که می خواهید به کارتان متمرکز شوید یک درخت می کارید و به او اجازه می دهید که رشد کند. اگر تصمیم بگیرید که به مدت نیم ساعت به موبایلتان دست نزنید درخت کاملا رشد می کند. اندازه جنگلی که با کاشت این درخت ها می سازید بستگی به انگیزه شما دارد.

اعتیاد به موبایل

اگر انگیزه تان را از دست بدهید و از روی عادت موبایلتان را چک کنید درختی که کاشته اید می میرد. این برنامه با دادن حس مسئولیت نسبت به درختی که کاشته اید با احساسات شما بازی می کند. چون احساس می کنید زندگی درخت ها دست شماست بنابراین سعی می کنید از گوشی دور باشید و روی کارتان تمرکز کنید. این برنامه آمار به دست آمده را به شکل نمودار و جدول نشان می دهد.

زیاد نگران نباشید چون قرار نیست همیشه از این برنامه استفاده کنید. هر زمان که کارتان را تمام کردید می توانید برنامه را مثل تمام برنامه های دیگر ببندید .

1 thought on “با این برنامه اعتیادتان را به موبایل کم کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.