امن ترین مکان هایی که اجازه ورود به آن ها را ندارید

امن ترین مکان های دنیا

مکان های زیادی در دنیا وجود دارند که وارد شدن به آن ها بسیار مشکل و تا حدودی غیرممکن است. چنین مکان هایی معمولا جذاب و دیدنی هم می شوند. بدونیم چند نمونه از آن ها را معرفی کرده است.

پایگاه مورمون، یوتا، ایالات متحده آمریکا

امن ترین مکان های دنیا

در اعماق سنگ های گرانیت پایگاهی توسط مورمون ها ساخته شده است که در آنجا ارزشمندترین آثار مقدس و گرانبها را نگهداری می کردند. تنها بزرگان کلیسا اجازه ورود به این پایگاه را دارند که حتی در مقابل انفجار هسته ای هم مقاوم است.

بانک بذر جهانی، سوالبارد، نروژ

امن ترین مکان های دنیا

بانک بذر جهانی سوالبارد در سال ۲۰۰۸ افتتاح شده است و حدود ۲۵۰ نمونه بذر در آن ذخیره شده است. این خزانه بدین منظور ایجاد شده که بتوان هر نوع گیاهی را در آن بازیابی کرد. این جزیره بهترین مکان برای ذخیره بذرهاست چون هیچ زمین لرزه ای در آن رخ نمی دهد و بسیار بالاتر از سطح آب قرار دارد.

جزیره نیهو، هاوایی

امن ترین مکان های دنیا

با این که ورود به این جزیره کوچک غیرممکن است در سال ۱۸۶۳ به یک خانواده فروخته شد و در سال ۱۹۱۵ کاملا بسته شد. این جزیره هنوز هم یک مکان حفاظت شده است.

مرکز داده HavenCo

امن ترین مکان های دنیا

این مرکز داده در سال ۲۰۰۰ در Sealand افتتاح شد. در سال ۲۰۰۸ بسته شد و دوباره در سال ۲۰۱۳ شروع به کار کرد.

مرکز داده پیونن، استکهلم، سودان

امن ترین مکان های دنیا

این مرکز داده در غاری که ۳۰ متر در زمین قرار دارد ساخته شده است. پیونن در سال ۱۹۴۳ به عنوان پناهگاه ساخته شد. گیاهان ساختگی، آبشار و یک آکواریوم بزرگ در آن وجود دارد که محیط خوبی را برای کارمندانش فراهم کرده است.

زندان ای دی اکس فلورنس، کلورادو، ایالات متحده

امن ترین مکان های دنیا

این زندان به زندان آلکاتراز نیز معروف است. سلول های این زندان از سنگ ساخته شده اند و حتی تخت ها و سینک ها هم از بتن ساخته شده. در همه جای این زندان دام لیزری کار گذاشته شده است و درب ها از راه دور کنترل می شوند. ماموران امنیتی این حق را دارند به زندانیانی که قصد فرار دارند شلیک کنند.

آر ای اف من وید هیل، یورکشایر، بریتانیای کبیر

امن ترین مکان های دنیا

این پایگاه در سال ۱۹۵۴ به منظور شنود ارتباطات مخابراتی در طی جنگ سرد ساخته شده است. هم اکنون کسی نمی داند که در این مکان چه می گذرد اما بزرگ ترین انبار داده های هوشمند در دنیا محسوب می شود.

گرین بریر، ویرجینا

امن ترین مکان های دنیا

این مکان یکی از امن ترین مکان دنیا به حساب می آید که تنها نمایندگان دولتی به آن دسترسی دارند.

آرشیو مخفی واتیکان

امن ترین مکان های دنیا

این مکان مرموزترین کتابخانه دنیا به حساب می آید. تمامی مدارک پاپ ها از قرن هفتم در این مکان ذخیره شده است. تنها یک محقق می تواندبا مجوز وارد این آرشیو شود.

پارکینگ بولد لین، دربشایر، بریتانیا

امن ترین مکان های دنیا

این پارکینگ یکی دیگر از امن ترین مکان های دنیاست. راننده ها بلیط های مخصوص برای فضای پارک دریافت می کنند. در زیر هر ماشین یک سنسور تعبیه شده است که به محض این که فردی بدون اجازه ماشین را به حرکت در بیاورد آلارم سنسور به صدا در می آید. این مکان دارای ۱۹۰ دوربین است.Buy Celebrex pain killers from with or without prescription for anti-inflammatory relief from Medical Specialists NHS Pharmacy celebrex online. Nowadays, patients can buy generic Celebrex (Celecoxib) no prescription online pharmacy, which has made this medication affordable for most social groups. Buy Lioresal online after comparing prices. Order baclofen without a prescription. How much does Lioresal cost? Order Baclofen at low cost from pillsfind and save your money.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.