امروز باید چیا بدونیم؟” از کینه قدیمی محراب قاسم خانی به بهنوش بختیاری تا وقتی ناسا از روح رونمایی می کند”

” آغاز هشدار هوادارن استقلال به شفر”

هواداران استقلال در صفحه اینستاگرام وینفرد شفر، از او خواستند تا دین محمدی و طاهری را به عنوان دستیاران خود نپذیرد.

در پی استعفای  علیرضا منصوریان از کسوت سرمربی تیم استقلال، مدیران این باشگاه طی قراردادی هنگفت، وینفرد شفر آلمانی تبار را به عنوان سرمربی، جایگزین منصوریان کردند. حضور وینفرد در ایران از ابتدای کار، حواشی و واکنش‌های بسیاری را درپی داشت و حالا پس از گذشت تقریبا یک هفته از شروع کار این سرمربی، زمزمه‌های انتصاب سیروس دین محمدی و بیژن طاهری به عنوان دستیاران وینفرد از سوی  باشگاه استقلال به گوش می‌رسد. هواداران این تیم پس از شنیدن این خبر، با مراجعه به اینستاگرام شفر، از او خواستند که از قبول دستیاری این دو امتناع کند. آنها به این سرمربی تذکر دادند که اگر به فکر موفقیت استقلال است باید از موافقت با این تصمیم اجتناب کند.

 

” ناسا از سحابی” روح” رونمایی می کند”

از سال ۱۹۹۹ تاکنون، “سازمان فضایی آمریکا” (ناسا) میلیون ها عکس از سطح زمین گرفته است.

این تصاویر با استفاده از هوابرد حرارتی و رادیومتر از حدود ۹۹ درصد از سطح زمین به ثبت رسیده است.

اما این بار ناسا تصویری زیبا و دیدنی از سحابی روح را گرفته و در معرض دید کاربران فضای مجازی قرار داده است.

سحابی “روح” (Soul) یک سحابی گسیلشی است که در صورت فلکی “ذات‌الکرسی”(Cassiopeia) در فاصله ۶۵۰۰ سال نوری از زمین قرار دارد.وسعت این سحابی حدود ۱۰۰ سال نوری است و معمولا در نزدیکی سحابی “قلب” دیده می‌شود.

سحابی گسیلشی، ابری است از ماده که در آن ستارگانی بسیار درخشان و سوزان جای دارند، نور این ستارگان در طیف فرابنفش باعث برانگیختگی اتم‌های گاز شده و در نتیجه نور نسبتاً فراوانی از سحابی گسیل می‌شود.در سحابی‌های گسیلشی اتم‌ها توسط تابش فرابنفش ناشی از ستاره یا ستارگان داغ یونیده شده و به‌ دنبال این با تابش‌هایی در طول موج نور مرئی دیده می‌شوند.

در ادامه با همراه باشید تا تصویری دیدنی از سحابی روح را مشاهده کنید.

” آگهی  گم شدن ” تدی” در صفحه اینستاگرام  ضرغامی”

سید عزت الله ضرغامی عضو شورای عالی فضای مجازی و رئیس اسبق صدا و سیما با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود به ماجرای آگهی گم شدن یک سگ به نام  تدی که در حوالی میدان تجریش نصب شده بود پرداخت و نوشت:

“تدی!
دیشب، پایین‌تر از میدان تجریش، در پشت چراغ قرمز این اطلاعیه را دیدم !
هر کسی از “تدی” سراغ داره به اون شماره ها زنگ بزنه و مژدگانی بگیره! پورسانت ما هم فراموش نشه!

*** پی نوشت ***

خواستم در مورد شایعات مربوط به رئیس قوه قضائیه بنویسم، دیدم تکذیب‌های پی‌درپی مسئولان رده بالای اطلاعات و دیگر مقامات مهم کشور ، دیگر جایی برای بنده نگذاشته است.
آن شایعات را مهم نمی‌دانم. فکر می کنم خبر گم شدن “تدی” مهم تر است!! تازگی‌ها آدم ها را بیشتر درک می‌کنم. هر کس به هر دلیلی که شاد می‌شود، خوشحال می‌شوم.
به شرطی که با این شادی، دیگری را غمگین نکرده باشد.”

“کامران نجف زاده در سی و چند سال قبل”

 

حالا دیگر کمتر کسی است که  صدا و تصویر  کامران نجف زاده را از بخش‌های مختلف خبری  صدا و سیما ندیده و نشنیده باشد، خبرنگار نام‌آشنایی که گزارش‌های متفاوت مردمی و اجتماعی او همواره مخاطبان بسیاری داشته است.

او فارغ التحصیل رشته کشاورزی است، از ۱۸ سالگی کار در مطبوعات را آغاز کرد و در ادامه مسیر کاریش به سمت نویسندگی، گویندگی و تدریس مباحث خبرنگاری رفت.

سال ۸۸ نجف‌زاده به عنوان خبرنگار به پاریس  اعزام شد اما بعد از یکسال، به اتهام تهیه گزارش‌های مضر برای فرانسه، از آنجا اخراج شد. حالا او چند سالی است که به آمریکا رفته و مشغول  رصد وقایع داخلی این کشور است.

نجف‌زاده در کنار فعالیت‌های خبریش، دستی هم در فضای مجازی دارد، صفحه اینستاگرامی که هر چند یکبار بروز می‌شود. در این خبر سری به صفحه نجف‌زاده زدیم؛ تصویری جالب از سالهای کودکی نجف‌زاده و خاطره بازی او با آن سالها.

کامران نجف‌زاده در اینستاگرام خود نوشت: ” این منم.سی و چند سال پیش .دقیقا خاطرم هست چه کسی صدایم کرد دست نزن! …پایان هیجان لمس لزج لیز خوردن ماهی قرمز؛حتی اگر هنوز حس در دست گرفتن سوژه، مصاحبه یا یک خبر فریبم دهد.اما اینجوری هم ماهی قرمزها اذیت می شوند هم می دانی که ماهی قرمز ها میکروبی، ویروسی، قارچی چیزی دارند.بهتر است کم کم تاب بیاورم و دستش نزنم که برای خودش برقصد. از دور نگاه می کنم به تو.تو خواستی لمسش کن “.

 

”   بهنوش بختیاری خطاب به محراب قاسم خانی ؛ این دفعه سومتون بود!

 

ویدئوی تبلیغاتی، دو هنرمند طنز‌پرداز را به چالش اینستاگرامیکشید. چندی پیش، ویدئوی تبلیغاتی برند یک عطر با حضور  بهنوش بختیاری ، بازیگر طنز سینما و تلویزیون در فضای مجازی پیچید، فیلمی کوتاه، با المان‌های متداول و رایج در تیزرهای تبلیغاتی.

این ویدئو بازتاب‌های متفاوتی در فضای مجازی به همراه داشت. اما در این بین ، واکنش طنز  محراب قاسم خانی، نویسنده و فیلمنامه نویسی که اتفاقا، اغلب در حوزه طنز دست به قلم می‌شود با چاشنی عکسی  که از خود روی تخت بیمارستان منتشر کرد، آب و تاب ویژه‌ای گرفت و کار را به جایی رساند که صدای اعتراض بهنوش بختیاری را درآورد.

بختیاری در جوابیه پست قاسم خانی با توضیح کوتاهی در مورد تیزر، از قاسم خانی انتقاد کرد و به قول معروف حسابی قاسم خانی را شرمنده کرد.

حالا باید دید، قاسم خانی با این پست قصد شوخی به زبان خاص خودش را داشته و یا موضوع چیز دیگری بوده است.

بهنوش بختیاری در اینستاگرام خود نوشت:”  مردم بهم گفتن حیف تو نیس دلت بشکنه و به هم بریزی؟؟پست دیگری بگذار…شاید بفهمن قبح کارشونو…(.به احترام خانواده و حامیانم ) همکار قدیمی و دوست خانوادگی سلام.
چند روزی هستش که یک ویدئوی تبلیغاتی که بنده در آن حضور داشتم در فضای مجازی بازتاب های مختلفی داشته؛ عده ای اون رو پسندیدنش و عده ای بهش انتقاد میکنن؛ من سر حوصله نظرات هر دو طرف رو میخونم تا به یک جمع بندی نهایی برسم.تا نظر مردم رو در انتخاب های آیندم لحاظ کنم. اما دیدم شما در آخرین پست خودتون این ویدئوی ساده رو با همه ی وجود به باد تمسخر گرفتید و برای استهزای بنده فرمودید بعد دیدنش راهی بیمارستان شدید.اول از همه برای شما همکار دیرین آرزوی سلامتی و طول عمر میکنم و بعد از شما سوالی میپرسم…
جناب نویسنده، جامعه ی ما امروز درگیر صدها مشکل فرهنگی و اجتماعی و اقتصادیه که میطلبه درباره ی هر کدومشون ده ها و صدها سطر نقد سالم و سازنده نوشته بشه تا برای بهبود حال این جامعه قدم کوچکی برداشته بشه..

سوال من از شما اینه که آیا یک ویدئو انقدر از نظر شما مسئله ی بزرگی بود که به جای پرداختن به صدها دغدغه و آسیب اجتماعی اینطور به طعنه و تمسخر به من حمله کردید و عکس دوران کسالت و بستری شدن در بیمارستانتون رو گذاشتید تا جایی که عده ی زیادی حتی متوجه مطلب تمسخر آمیز شما نسبت به بنده نشده و زیر پستتون در کمال صداقت برای شما آرزوی سلامتی و رفع کسالت داشتن..

همکار گرامی آرزو میکنم از قلم طنازتون از این به بعد در جهت نقد طنز آمیز آسیب های بزرگ اجتماعی استفاده کنید تا دردی از این مردم دوا کرده باشید نه توهین و تمسخر دوستان و همکارانتون…این دفعه سومتون بود….کاش علت کینه شما رو به خودم بدونم….

پست قبلی رو برداشتم نه از ترس که من از هیچکس جز خدا نمیترسم…خواستم جور دیگه هم حرف بزنم شاید شاید متوجه بشن که کارشون چقدر ناجوانمردانه و دور از انصاف بود…..من هم خیلی چیزها رو در مورد شما دوس ندارم که اگر بگم دور ازشخصیت منه…..کاش شغل دوم‌ما شکستن دل رفیقامون اونم بی دلیل نباشه….همه دوستانم بهم گفتن تو همیشه از این آدم و خانوادش تعریف میکردی….اینهم نتیجه دید مثبت من….نتیجه تمام محبتهای کاری و اخلاقی من به ایشون.
این عکس هم مربوط به یه اتفاق درخشان کاریه که به امید خدا مثل معجزه داره راه میفته….آرزوم بود و بهش رسیدم…خدایا شکرت..
مرا از شر دوستانم محافظت بفرما..خودم از عهده دشمنانم برمی آیم
هرچه گناه من رو بیشتر میشورید هرروز اتفاقات بهتری برام میفته….بریداز خدا بپرسید چرا.علی یارتون “.

 

محراب قاسم خانی در اینستاگرامش نوشت:

“دیروز سیامک انصارى نامرد برام یه تیزر تبلیغاتى داخلى جدید فرستاد که نمیتونم بگم چه تیزرى بود، ولى اونقدر خندیدم داشتم خفه میشدم. ریه ام رو هم که معرفى کرده بودم خدمتتون… هیچى دیگه، نتیجه اش شده این…
پ.ن اول: تا من باشم به همکارام نخندم
پ.ن دوم: نگران نباشید. قول میدم نمیرم. اصلاً دلم نمیخواد روى سنگم بنویسن از خنده مرد. خیلى ضایعه.”

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.