امروز باید چیا بدونیم؟” از کشاورزی که ستاره فوتبال شد تا اسکناس زلاتان”

امروز باید چیا بدونیم؟” قربانی کردن سگ برای موفقیت”

 

باورها، تشریفات و مراسم عجیبی در سراسر جهان وجود دارد. فرقی نمی کند، این تشریفات ممکن است در یک کشور اروپایی باشد یا توسط مردمان یک قبیله دورافتاده انجام شود.

یکی از نقاط جهان که تشریفات مذهبی عجیبی در آن برگزار می شود نیجریه است. این مراسم مذهبی سالیانه و با فلزات برای بدست آوردن شانس و موفقیت انجام می شود.

 

 

در این مراسم که در ” یوتاکو” در فاصله ۸ کیلومتری شهر “آبیوجا” در یک محل جنگلی برگزار می شود افراد قبیله هر سال یک سگ نر را سر می برند. شرکت‌کنندگان پیش از حضور در محل مراسم باید اقدام به جمع آوری فلزاتی مانند سوئیچ ماشین، زنجیر و سایر فلزات نمایند.

بعد از خواندن دعا توسط یک کشیش، سر سگ توسط دو نفر از افراد حاضر در مراسم بریده می شود و  سپس فلزات جمع آوری شده به خون سگآغشته می شوند.

 

 

گفتنی است؛ بنا به باور این مردمان با انجام چنین مراسمی شانس خوب آنها در سال پیشرو تضمین می شود.

 

 

 

امروز باید چیا بدونیم؟”دریایی از ابرها”

 

 

 

  پایگاه نشنال جئوگرافی یکی از مشهورترین وب سایت های منتشر کننده عکس و فیلم در حوزه طبیعت، حیات وحش و محیط زیست به شمار می رود که هر روز تصویری را به عنوان  عکس روز در فضای مجازی به اشتراک می گذارد.

عکس روز نشنال جئوگرافیک به تصویری دیدنی  از دریایی از ابر ها اختصاص یافت.

گفتنی است؛ این منظره ی صبحگاهی با ابرهای سحرآمیزش، در دومین جزیره ی بزرگ  ژاپن به نام هوکایدو و در شهری به نام تسوبتسو دیده می شود. تسوبتسو شهر کوچکی در شمال غربی ژاپن است که حدود ۵۰۰۰ نفر جمعیت دارد.

در ادامه با ما همراه باشید تا تصویری دیدنی از این ابرها را مشاهده نمایید.

 

 

 

 امروز باید چیا بدونیم؟”روحانی آب پاکی را روی دست آمریکا ریخت”

 

یکی از موضوعات مورد بحث در جلسه امروز هیات دولت، بحث و صحبت پیرامون  برجام بود؛ حسن روحانی، رئیس جمهور، پس از توضیحاتی در خصوص سیاست‌های مستقل کشور، مبتنی بر اسلام و آراء مردم، به تحریم‌های اخیر اشاره کرد، روحانی از بسته شدن دست و پای آمریکایی‌ها پس از امضای برجام گفت؛ موضوعی که به خوبی در تفاوت تحریم‌های آمریکا علیه ایران با کشورهایی نظیر روسیه و کره شمالی قابل تشخیص است؛ تحریم‌های ایران دیگر تکراری شده و روندی کند پیدا کرده، روحانی در ادامه گفت؛ ما شیوه سیاسی‌مان را از قران و پیامبر آموخته‌ایم. حالا صفحه منتسب به روحانی با انتخاب بخش روشنی از سخنان او، از مواضع آشکار کشور در قبال خیانت‌های آمریکا نوشت.

صفحه اینستاگرام روحانی نوشت:

“اگر طرف مقابل، بخشی از عهد را زیر پا گذاشت، ما هم بخشی از آن را زیر پا می‌گذاریم و اگر همه عهد را زیر پا گذاشت، ما هم متقابلاً همان کار را خواهیم کرد. همانطور که خداوند در قرآن به پیامبر می‌فرماید: «اگر دیدی دشمنان می‌خواهند خیانت بکنند و عهد را زیر پا بگذارند، تو هم معادل و برابر همان کار را بکن».

البته قرآن به این نکته هم سفارش دارد که «اگر آن‌ها واقعاً به دنبال صلح بوده و خواستند دشمنی را کنار گذاشته و با شما رفتار درست داشته باشند، شما هم همان کار را بکنید و راه صلح را در پیش بگیرید ”

 

 

امروز باید چیا بدونیم؟” کشاورزی که ستاره فوتبال شد “

شایداین جمله معروف رااز بازیکنان موفق فوتبال شنیده باشید که از زمین های خاکی پا به توپ شدند تا همین امر باعث شود پله های ترقی را طی کنند. بین فوتبالیست های کشورمان هستند کسانی که طعم فقر را چشیه‌اند ولی با علاقه توانستند به سرمنزل مقصود خود که همانا پوشیدن پیراهن تیم ملی باشد برسند.

 

در دیگر کشورها نیز جریان از همین قرار است و فوتبالیستهای زیادی از طبقه پایین جامعه بودند که اکنون ستاره های بنام دنیای فوتبال هستند. یکی از این بازیکنانچنگیز اوندر است که به تازگی به تیم رم پیوست. بازیکنی نه چندان مطرح که با بازی های درخشان خود در تیم باشاک شهر استانبول تیم های مطرح اروپایی را برای جذب وی به صف کرد و این بازیکن در نهایت با قراردادی ۱۳ میلیون یورویی به تیم رم پیوست.

این بازیکن در دوران حضورش در ترکیه برای کذران زندگی به کشاورزی مشغول بوده که در زیر می توانید تصویری از وی را مشاهده کنید.

 

 

 

 

 

 

امروز باید چیا بدونیم؟” سلفی ضرغامی با بچه های خزانه”

 

عزت الله ضرغامی، رئیس پیشین سازمان صداوسیما و عضو شورای عالی فضای مجازی با انتشار عکسی سلفی همراه چند جوان ساکن محله خزانه تهران، خاطره‌ای جالب از برخورد با آنها در صفحه اینستاگرامش به اشتراک گذاشت و از حلقه مفقوده  سبک زندگی اسلامی، بعد از پیروزی انقلاب، سخن گفت.

عزت الله ضرغامی نوشت: ” بچه‌های خزانه!
امروز که برای شرکت در مجلس ختم دوم مرحوم کاسه ساز به خزانه رفتم یادبچه‌های خزانه افتادم.
چندی قبل که در کنار پل طبیعت تهران قدم می‌زدم با این جوان‌های باصفا برخورد کردم. از من خواستند با آنها سلفی بگیرم. گفتم بچه کجایید؟ گفتند: خزانه. گفتم اینجا چه می‌کنید؟ گفتند: در کارگاه خیاطی کار می‌کنیم، برق قطع شده، همگی آمدیم پل طبیعت هواخوری!
آفرین به این روحیه! چقدر خوب می‌شود کار و تفریح و اوقات فراغت را با هم جمع کرد.

 

 

 

امروز باید چیا بدونیم؟” واکنش عمو پورنگ به کشته شدن کودکان”

 

داریوش فرضیایی برنامه ساز بخش کودک و نوجوان تلویزیون که به خاطر حضور در  برنامه عموپورنگ شهرت یافت با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود نسبت به اخبار ناگوار  ربودن و کشته شدن کودکان بی گناه بی گناه  واکنش نشان داد.

 

 

داریوش فرضیایی در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

“روزهای سختی را میگذرانیم از یک سو اخبار ناگوار ربودن و کشته شدن ِ کودکان بیگناه. از سوی دیگر بی اخلاقی های بی سابقه و هتک حرمت نسبت به یکدیگر در فضای مجازی!!واقعا به کجا میرویم ؛ حتی دیگر خود را هم نمیتوانم بشناسم.تنفس در چنین هوایی بسیار دشوار است.چگونه بایستی شادی را برای کودکانمان تعریف کنیم در حالیکه هرلحظه ناامنی کنارشان پرواز میکند. اشتباه و بخشش در نزد کودکان ما چه تعریفی دارد در حالیکه خود غرق در تکرار اشتباه و اتش انتقام هستیم.نقاشی های کودکانمان دیگر خورشید و درخت و گل و اسمان را به خود نخواهد دید بس که صفحه هات تیره خواهد بود.”

 

 

امروز باید چیا بدونیم؟” اسکناس زلاتان چاپ شد”

زلاتان ابراهیموویچ، ستاره فوتبال سوئد و مهاجم گلزن در آخرین پست اینستاگرامی اش، عکسی از اسکناس ویژه ای را که یک  عکاس سوئدی برای او طراحی کرده است در معرض دید کاربران فضای مجازی قرار داد.

این عکاس تصویری از زلاتان را روی  اسکناس ۱۰۰۰ کرونی سوئد کار کرده و زلاتان هم  زیر این عکس که در صفحه اینستاگرامش منتشر کرده است مطلبی را به اشتراک گذاشت.

 

 

لازم به ذکر است؛ طرح این عکاس فقط جنبه تزئینی دارد و قرار نیست عکس زلاتان به طور رسمی روی اسکناس های کشور سوئد چاپ شود.

 

زلاتان ابراهیموویچ در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

” شما (آمریکایی ها) بنجامین فرانکلین را دارید و شما (سوئدی ها) من را!”

 

Buy Cardura Online from North Drugstore. Low Prices Guaranteed. buy cardura online cheap Where can i buy Cardura online. Purchase Cardura online no prescription. Cardura from canadian pharmacy. Buy Cardura online with no. Cheap Paroxetine Online. However, their conversation in the novel was far more rich and fulfilling paxil cheap buy paxil generico cheap paroxetine online. Cheap Paroxetine Meds (Paxil), cheap paroxetine online.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.