الکس و مجسمه های عجیب و غریبش

الکس چینک هنرمند مجسمه ساز بریتانیایی حرفه اش رو از ۱۰ سال گذشته شروع کرده و آثار هنرمندانه ش شهرت جهانی پیدا کرده. الکس تو آثار هنریش اصول هنر، معماری، تئاتر و مهندسی رو با هم ترکیب کرده تا واقعیت ما رو از جنبه های متفاوتی نشون بده. شاهکارهای هنری فراواقعی الکس مثل غذای فکر می مونه.

این مجسمه در شهر کنت انگلیس به شکل زیپی است که دیوار یک ساختمان را از بالا باز می کند و داخل ساختمان را نشان می دهد. این اثر هنری برای تجلیل از یک ساختمان تاریخی که زمانی کارخانه چرم بوده ساخته شده است.

این مجسمه ۳۵ متری فلزی در گرینویچ پنینسولا لندن قرار دارد و به شکل یک تیربرق وارونه ساخته شده که به نظر می رسد از سیاره دیگری به زمین سقوط کرده است.

این مجسمه به شکل سرسره روی خانه متروکه ای در  منطقه کلیفتون ویل شهر مارگارت که ۱۱ سال خالی است ساخته شده  است. این اثر هنری طوری ساخته شده است که به نظر می رسد دیوار ساختمان در حال سر خوردن به سمت پایین است.

ستون گره خورده چوبی در میان ستون های صاف دیگر در موزه ای به نام Kirchheim Unter Teck در آلمان به نمایش گذاشته شده است. این ستون ها از ویژگی های شاخص یک موزه ۴۵۰ ساله هستند و الکس با این شاهکار خود ضدیت با قانون منطق و تحریف تاریخ را به تصویر کشیده است.

این ساختمان شناور کپی بنای تاریخی ۱۸۴ ساله ای است که در لندن ساخته شده است. این اثر هنری شامل یک ساختمان دو قسمتی است که سمبل دو پدیده جدایی ناپذیر طوفان و رعد و برق است.

این اثر هنری الکس روی یک کارخانه متروکه در چینک اجرا شده که اخیرا از آن به عنوان مکانی برای پرورش ماری جوانا استفاده می کردند. الکس از ۱۲۴۸ تکه شیشه استفاده کرده تا بتواند تمام ۳۱۲ پنجره ساختمان را به شکل شیشه های شکسته دربیاورد. هدف الکس از این شاهکار هنری توجه به مسائ اقتصادی و زوال اجتماعی بوده است.

این اثر هنری که به خانه ذوب شده نیز معروف است در لندن قرار دارد. این ساختمان ۲ طبقه از ۸۰۰۰ خشت پارافینی ساخته شده که هر روز با استفاده از یک دستگاه حرارتی مقداری از آن ذوب می شود.

این مجسمه ضد جاذبه در پارک اتومبیل Southbank Centre در لندن ساخته شده است و محل پارکی را نشان می دهد که از زمین جدا شده و به شکل وارونه درآمده است.

این شاهکار هنری الکس که به خانه وارونه نیز معروف است در منطقه Bankside لندن ساخته شده است.

این شاهکار هنری علیرغم آثار هنری دیگر الکس که موقتی هستند اولین اثر هنری دائمی اوست که ۴۰۰۰ خشت ساخته شده و به شکل کاغذ پاره شده است.

این اثر هنری الکس در فروشگاه لیبرتی لندن قرار دارد و هدف آن مورد توجه قرار دادن وسایل سنتی است.

الکس چینک در استودیوی هنری خودش

کدامیک از آثار هنری الکس بیشتر شما را تحت تاثیر قرار داد؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.